Jest wyrok w sprawie dziennikarza pobitego za krytykę homofobicznych napisów na murach

Rok więzienia i 5 tysięcy złotych nawiązki - taki wyrok wydał we wtorek wrocławski sąd wobec Macieja K. Sędzia uznał, że mężczyzna jest winny pobicia Przemysława Witkowskiego. Dziennikarz i wykładowca został zaatakowany po tym, jak komentował nienawistne wpisy na murach.
Zobacz wideo

Wszystko wydarzyło się pod koniec lipca na nadodrzańskich bulwarach we Wrocławiu. Przemysław Witkowski zwrócił uwagę na homofobiczne napisy na murze, m.in. "Good night left side", "LGBTQ pedofilia", po czym został dotkliwie pobity przez jednego z mężczyzn. Poszukiwania podejrzanego trwały niespełna tydzień.  

W poniedziałek sąd we Wrocławiu wydał wyrok w tej sprawie. Jak relacjonuje reporterka TOK FM Małgorzata Waszkiewicz, nie miał wątpliwości, że Maciej K. jest winny. Skazał go na rok więzienia i 5 tysięcy złotych nawiązki.

Sędzia Tomasz Krawczyk podkreślał, że najważniejsza była tu motywacja, czyli przynależność polityczna. - To znamię przynależności politycznej należy rozumieć szeroko. To nie jest przynależność jakoś sformalizowana w postaci przynależności do jakiejś partii politycznej czy sformalizowanej grupy. Wystarczy światopogląd. Jednoznacznie ten światopogląd w czasie tego zdarzenia przez obie strony został wyrażony - mówił sędzia.

Przemysław Witkowski po ogłoszeniu wyroku mówił, że szedł do sądu po sprawiedliwość. - Nie może być zgody, że na polskich ulicach są takie sytuacje, że ktoś komentuje grafitti na ścianie, które jest w Polsce nielegalne i zostaje za to pobity. To znaczy, że zostało pobite polskie prawo i polska praworządność - mówił dziennikarzom Witkowski.

Skazany nie chciał komentować decyzji sądu. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Wrocław. Jest wyrok ws. Przemysława Witkowskiego pobitego za krytykę homofobicznych napisów na murach
Zaloguj się
 • Ja TylkoJa

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze odszkodowanie za traume utracone korzyści i wszelkie inne koszta

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 6 razy 2

  Rok, ale pod warunkiem że go odbębni od początku do końca. A nie jakieś warunki po 5-6 miesiącach, przepustki i co tydzień nowecw...e pod celę, by się nie nudziło.

 • molibden01

  Oceniono 1 raz 1

  ten wyrok to jakieś kpiny ze sprawiedliwości. Sędzia chciał się przypodobać Ziobrze, czy co?

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 5 razy 1

  Hahaha wyrok wysokiego sądu na niskim stołku ,bo nie widział w tym ich złego a odszkodowanie , a gdzie NAPAŚĆ PROBA ZABICIA BO BIŁ ABY ZABIC .ŚLEPA CALKOWICIE TA TEMIDA I EYMIAR NIESPRAWIEDLIWOSCI .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX