Warszawa. Tysiąc osób ewakuowanych przez niewybuch na budowie metra

Na budowie metra na warszawskim Bródnie znaleziono niewybuch. Oprócz pracowników budowy służby musiały też ewakuować uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, lokatorów trzech bloków i pracowników centrum usługowego - w sumie ok. tysiąca osób.
Zobacz wideo

Na budowie metra na warszawskim Bródnie znaleziono niewybuch - najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, który ma 30 cm średnicy i 60 cm długości. "Gazeta Stołeczna" podaje, że pocisku wynosi ok. 350 metrów.  W środę około godz. 10 natrafił na niego operator koparki na budowie metra przy ul. Bazyliańskiej 7. Części tego pocisku znalazły się łyżce koparki. - Na miejsce przyjechali saperzy - przekazywała przed południem podkom. Paulina Onyszko z stołecznej policji. 

Służby postanowiły ewakuować okolicznych mieszkańców. - Ewakuacja dotyczy też znajdującej się nieopodal szkoły podstawowej, trzech budynków mieszkalnych oraz centrum usługowego - powiedziała PAP podkom. Onyszko.  Dodała, że są to budynki zlokalizowane najbliżej miejsca, gdzie odnaleziono niewybuch.

Koniec akcji

- Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z budowy metra na Bródnie. Nie ma już utrudnień komunikacyjnych, a ewakuowani wrócili do swoich domów. Prace na budowie wznowiono - poinformował w środę po godzinie 14 Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy metra na Bródnie.

Jak podał PAP Sawicki, po południu niewybuch został wywieziony przez saperów w bezpieczne miejsce. Mieszkańcy, którzy byli ewakuowani, wrócili do swoich domów. Pracownicy wznowili budowę.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM