Prokuratura: W pakunku znalezionym w pobliżu postrzelonego 21-latka była substancja psychotropowa

W niewielkim pakunku znalezionym w obrębie miejsca, gdzie postrzelono 21-latka, znajdowało się sześć dawek efektywnie działającej substancji psychotropowej - powiedział w środę w rozmowie z PAP szef Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosław Szubert.
Zobacz wideo

- Na miejscu zdarzenia został zabezpieczony niewielki pakunek z pewną substancją, która została pobrana do badań kryminalistycznych. Okazuje się, że znajdowało się tam sześć dawek efektywnie działającej substancji psychotropowej - poinformował PAP szef Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosław Szubert.

Śledczy nie udzielają informacji ani odnośnie rodzaju znalezionych narkotyków, ani odnośnie tego, ile ważył znaleziony pakunek. Mec. Michał Wąż, pełnomocnik rodziny postrzelonego śmiertelnie 21-latka powiedział PAP, że „na chwilę obecną dla dobra śledztwa nie może się w tej sprawie wypowiadać”.

W środę łódzki prokurator regionalny zdecydował o tym, że postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi.

Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

14 listopada na jednym z osiedli w Koninie, podczas próby wylegitymowania przez policję 21-latka i dwóch 15-latków najstarszy mężczyzna zaczął uciekać. Według informacji policji, 21-latek nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni. Według policji funkcjonariusz był do tego zmuszony; postrzelony 21-latek zmarł.

W piątek przeprowadzono sekcję zwłok 21-latka. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa, na ciele mężczyzny na wysokości serca, stwierdzona została rana postrzałowa.

Postępowanie w tej sprawie wszczęła najpierw Prokuratura Okręgowa w Koninie. Jej rzeczniczka prok. Aleksandra Marańda poinformowała w piątek PAP, że w związku ze śmiertelnym postrzeleniem 21-latka wszczęte zostało postępowanie "w sprawie nieumyślnego przekroczenia uprawnień, skutkujących wyrządzeniem istotnej szkody w interesie prywatnym, w trakcie wykonywania wobec ustalonej osoby czynności służbowych poprzez użycie wobec niej, w trakcie pościgu, służbowej broni palnej".

Śledczy zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym, jak podała rzeczniczka, przynajmniej częściowo zarejestrowano przebieg zdarzenia.

W reakcji na śmierć 21-latka w niedzielę w Koninie doszło do zamieszek. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie: 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Konin. Prokuratura: W pakunku znalezionym w pobliżu postrzelonego 21-latka była substancja psychotropowa
Zaloguj się
 • Jan Kot

  Oceniono 5 razy 1

  Moim zdaniem wszyscy którzy bronią mordercy, to są policjanci lub ludzie chorzy.
  Zabito człowieka. CZŁOWIEKA !.

 • zbag19

  Oceniono 3 razy 1

  1. czy jeżeli człowiek ucieka w jasny dzień i nie ma żadnych przesłanek jego winy (typu napad, pobicie, itp.) - policjant na prawo użyć broni ?
  2. czy jeżeli decyduje się na użycie broni, w przypadku ewidentnego przestępstwa, ale bez zagrożenia życia własnego i innych (chłopak uciekał) - powinien strzelać tak żeby zatrzymać (strzał ostrzegawczy, strzał w nogi) czy tak żeby zabić ?
  3. czy zatem nieodpowiedni, pod względem psychofizycznym, człowiek dostał do ręki broń; czy nie umiał posługiwać się tą bronią ?

 • stanislaw.kupiec

  Oceniono 2 razy 0

  po tygodniu intensywnych poszukiwań w pobliżu policjanta odnaleziono tajemniczy pakunek. zakazać półgłówkom oglądania amerykanskich filmów

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  Czy na "pakunku", były ślady linii papilarnych zabitego ?

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 0

  Przepraszam, czy za posiadanie jakiejkolwiek substancji halucynogennej jest w Polsce przewidziana kara smierci , wykonywana na miejscu przez tzw. policje , ktora w kazdym innym demokratycznym kraju ma obowiazek chronic obywateli ?

 • P 45

  Oceniono 2 razy 0

  Co na to narzeczona?

 • getz54

  Oceniono 8 razy -6

  Policja wyrwała chwasta. Zdarza się. Ile dzieciaków mógł zabic ten lump, z ilu zrobic narkomanów, złamac zycie im i ich rodzinom ? Nigdy się nie dowiemy. Policjant za swoją decyzję powinien otrzymac awans i nagrodę. A lumpy powinny sr&ac w gacie na widok policyjnego radiowozu czy pieszego patrolu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX