Michalkiewicz nie pojawi się na Targach Książki Historycznej. Odwołania spotkania domagał się Warszawski Strajk Kobiet

Warszawski Strajk Kobiet domagał się usunięcia Stanisława Michalkiewicza z nadchodzących Targów Książki Historycznej po tym, jak publicysta obraził, a następnie opublikował dane ofiary księdza - pedofila.

Targi Książki Historycznej poinformowały, że Stanisław Michalkiewicz nie pojawi się na nadchodzącej edycji imprezy. Domagał się tego Warszawski Strajk Kobiet.

To z powodu obraźliwych słów prawicowego publicysty o ofierze księdza pedofila i ujawnieniu przez niego tożsamości pokrzywdzonej kobiety.

Sprawa ma swój początek w 2018 roku. Sąd przyznał wtedy kobiecie, która jako dziecko była więziona i wielokrotnie gwałcona przez księdza Romana B. z Towarzystwa Chrystusowego, milion złotych zadośćuczynienia i dożywotnią rentę. 

Związany z mediami Tadeusza Rydzyka publicysta opublikował wtedy na YouTube felieton, w którym stwierdził, że “Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne ku*wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj.”

Kobieta pozwała Michalkiewicza za te słowa i wygrała sprawę w sądzie - prawicowy publicysta musi wypłacić odszkodowanie. 

Gdy Michalkiewicz zorientował się, że pieniądze z jego konta zostały przejęte przez komornika, postanowił po raz kolejny wypowiedzieć się o sprawie. Zdradził prawdziwe imię i nazwisko ofiary księdza Romana B. 

Kobieta poinformowała, że od tamtego czasu otrzymuje liczne agresywne wiadomości, nawet życzenia śmierci. 

Stanisław Michalkiewicz miał być gościem 28-ej edycji targów w warszawskim Zamku Królewskim.

“Dając Stanisławowi Michałkiewiczowi przestrzeń i swobodę działania podczas Targów plujecie w twarz Kasi oraz innym ofiarom zwyrodnialców w sutannach” - czytamy w oświadczeniu organizacji skierowanym do dyrektora targów Waldemara Michalskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Michalkiewicz nie pojawi się na Targach Książki Historycznej. Odwołania spotkania domagał się Warszawski Strajk Kobiet
Zaloguj się
 • unikaczreklam

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu szczujecie na człowieka? Mało wam tego zła, które już wywlekliście na świat? Pan Michalkiewicz odniósł się w swoim felietonie do absurdalnego wyroku sądu, gdzie płatnikiem roszczeń powódki skrzywdzonej przez zboczonego księdza renegata stał się cały zakon, chociaż bracia zakonni nic ze sprawą nie mieli wspólnego. To tak samo jak redakcja Gazety Wyborczej miałaby płacić za molestowanie dziewczyny przez jednego z jej dziennikarzy. Zapłacili?
  Reszta to rzeczywiście dość mocne słowa o konsekwencjach takich wyroków, gdzie była wspomniana owa osoba, ale już jako dorosła kobieta a nie żadne dziecko. Natomiast "ujawnienie danych" dotyczyło POWÓDKI, która wydrenowała z kieszeni Michalkiewicza 150 tysięcy złotych a nie żadnej "ofiary".

 • kap_jeden

  Oceniono 3 razy 1

  gratuluje oo Redemptorystom i Kościołowi Katolickiemu w Polsce tak wspaniałego uczestnika dyskusji z ich ramienia. W końcu trudno podejrzewać by Michałkiewicz, felietonista Radia Maryja, wypowiadał opinie niezgodne z oficjalną linia przesłania Ewangelii Kościoła w Polsce.

 • ejek666

  0

  Jest coś takiego jak RODO, a tam odpowiednio bolesne kary dla takich bydlaków.

 • pogra55

  Oceniono 2 razy 0

  Słusznie .Ten arogant i prostak po swoich obłąkańczych atakach na ofiarę bandziora w habicie ,powinien zaprzestać publicznych występów .On się uważa za katolika i może nim jest ,ale na pewno nie jest chrześcijaninem.Jest to człowiek stary i zepsuty do szpiku kości ,za którego paszkwile ,rodzina przeprasza bo się go wstydzi .Ciężkie problem z sercem , doprowadziły najwyraźniej do ciężkich uszkodzeń mózgowych .I żenujące są jego bezwstydne apele o pieniądze na you tube ,bo podobno na mieszkanie go nie stać .

 • gblo

  Oceniono 1 raz -1

  Skoro ujawnił dane osobowe to powinien ponieść konsekwencje prawne.Pajac katolsko - rydzykowy w akcji.

 • H2O H2O

  Oceniono 1 raz -1

  Musicie panie Michalkiewicz obiektywnie przyznać że za PO było wam lepiej, nie wyrzucali was z targów książki. Patrzcie jakie to wszystko przewrotne... XD XD XD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX