Bracia Sekielscy z nagrodą im. Andrzeja Woyciechowskiego za "Tylko nie mów nikomu"

Marek i Tomasz Sekielscy zostali uhonorowani Nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
Zobacz wideo

Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznano Markowi i Tomaszowi Sekielskim za film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" opublikowany 11 maja 2019 roku na platformie YouTube. Obraz opowiada o pedofilii w polskim Kościele. 

Przyznano również nagrody "Dziennikarzy Dekady" - z okazji 30. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Uhonorowano trzy osoby: Biankę Mikołajewską (dziennikarkę śledczą, obecnie OKO.press), Adama Pieczyńskiego (redaktora naczelnego TVN24) oraz Pawła Reszkę (szefa działu krajowego "Polityki"). 

Nagrodę za lata 2009-2019 przyznano dziennikarzom, którzy "stali się symbolem niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa, wykazywali się szczególnym profesjonalizmem i obiektywizmem, przestrzegali etyki zawodowej, a ich materiały cieszyły się uznaniem społecznym i miały istotny wkład w postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości”.

Wyróżnienia honorowe trafiły w ręce Magdaleny Gałczyńskiej za artykuł "Farma trolli w ministerstwie sprawiedliwości, czyli 'za czynienie dobra nie wsadzamy'" opublikowany 19 sierpnia br. w Onecie oraz Grzegorza Rzeczkowskiego z "Polityki" za książkę "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami".

Nominacje przyznawali członkowie Kapituły oraz członkowie redakcji zaproszonych mediów.

Nagroda dla "Dziennikarzy dekady" wynosi po 100 tys. zł, a ta za rok 2019: 50 tys. zł.

Andrzej Woyciechowski był dziennikarzem i założycielem Radia ZET. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 49 lat w 1995 roku.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM