Bracia Sekielscy z nagrodą im. Andrzeja Woyciechowskiego za "Tylko nie mów nikomu"

Marek i Tomasz Sekielscy zostali uhonorowani Nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
Zobacz wideo

Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznano Markowi i Tomaszowi Sekielskim za film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" opublikowany 11 maja 2019 roku na platformie YouTube. Obraz opowiada o pedofilii w polskim Kościele. 

Przyznano również nagrody "Dziennikarzy Dekady" - z okazji 30. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Uhonorowano trzy osoby: Biankę Mikołajewską (dziennikarkę śledczą, obecnie OKO.press), Adama Pieczyńskiego (redaktora naczelnego TVN24) oraz Pawła Reszkę (szefa działu krajowego "Polityki"). 

Nagrodę za lata 2009-2019 przyznano dziennikarzom, którzy "stali się symbolem niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa, wykazywali się szczególnym profesjonalizmem i obiektywizmem, przestrzegali etyki zawodowej, a ich materiały cieszyły się uznaniem społecznym i miały istotny wkład w postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości”.

Wyróżnienia honorowe trafiły w ręce Magdaleny Gałczyńskiej za artykuł "Farma trolli w ministerstwie sprawiedliwości, czyli 'za czynienie dobra nie wsadzamy'" opublikowany 19 sierpnia br. w Onecie oraz Grzegorza Rzeczkowskiego z "Polityki" za książkę "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami".

Nominacje przyznawali członkowie Kapituły oraz członkowie redakcji zaproszonych mediów.

Nagroda dla "Dziennikarzy dekady" wynosi po 100 tys. zł, a ta za rok 2019: 50 tys. zł.

Andrzej Woyciechowski był dziennikarzem i założycielem Radia ZET. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 49 lat w 1995 roku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Bracia Sekielscy z nagrodą im. Andrzeja Woyciechowskiego za "Tylko nie mów nikomu"
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 3 razy 3

  To wy tak sami sie nagradzacie ? Zaraz, zaraz to sie nazywa towarzystwo wzajemnej adoracji.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Wyleszczyl sie niczym tzw. senator gawlowski tamten co prawda twoerdzl ze sie wylaszczyl, ale wszyscy dobrze wiedzieli ze to taki inteligentmny bon mot.

 • getz54

  0

  Wspaniała uroczystośc. Wspaniali laureaci, równie wspaniali nominowani. Potęga ich intelektu, ogromna odwaga, ryzyko poświęcenia swojej wolności i dobra rodziny dla waznej sprawy, dla ujawnienia prawdy, wzbudza mój wielki szacunek dla nich. Te nagrody po prostu im się nalezały. Ci laureaci i nominowani za to co robią, są przez to państwo ciągani po sądach, karani finansowo, spotykają się z szykanami władzy na kazdym kroku. Bo to co robi wobec nich PiS, to jest ta normalnośc właśnie, o którą apelują Duda i Morawiecki wycierając sobie mordy suwerenem, narodem. Te skromne nagrody, mają jak kazda nagroda zresztą, wymiar psychologiczny. Wierzę, ze ci wspaniali dziennikarze zostaną zmobilizowani do dalszej cięzkiej i odpowiedzialnej pracy, ze dzięki nim poznamy
  tę ciemną, niewidoczną stronę władzy i będziemy mogli wspólnie naprawiac ujawnione przez nich zło. Ze doczekają czasów, w których nie będą juz musieli pisac o złych ludziach władzy i ich występkach, tylko o patologiach występujących gdzieś w dalekim świecie, o naszej odpowiedzialności za świat, o uszanowaniu naszej wolności. ..... Seweryn Baryka tez miał swoje marzenia, o których opowiadał swojemu synowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX