Troje pacjentów z bakterią New Delhi w szpitalu w Rzeszowie. Wyłączono sale operacyjne dla dzieci

Troje pacjentów z bakterią New Delhi w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Wyłączono sale operacyjne dla dzieci - podała na stronach internetowych "Gazeta Wyborcza".
Zobacz wideo

Z informacji rzeszowskiej "Gazety Wyborczej" wynika, że jeden z pacjentów prawdopodobnie zaraził się w czasie pobytu na Ukrainie. "Miał wcześniej wypadek na Ukrainie i tam również przeszedł operację. Do rzeszowskiego szpitala przyjęto go w ciężkim stanie, umieszczono na OIOM-ie. W czasie rutynowych badań okazało, że jest nosicielem. Zaraził pacjenta, z którym przebywał na sali" - czytamy.

Wśród zakażonych bakterią New Delhi jest 14-latka.

Dyrekcja rzeszowskiego szpitala zapewniła, że natychmiast wdrożone zostały wszystkie sanitarne procedury. Zakażeni pacjenci zostali odizolowani od pozostałych chorych.

Bakteria New Delhi, czyli Klebsiella pneumoniae NDM, to grupa bakterii, które uodporniły się na działanie większości antybiotyków, które stosuje się w leczeniu ciężkich zakażeń. Nazywa się ją "superbakterią". W Polsce bakteria New Delhi po raz pierwszy pojawiła się przed ośmioma laty, u pacjenta w Warszawie

Chcesz wiedzieć więcej? Słuchaj w aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Rzeszów. Bakteria New Delhi w szpitalu w Rzeszowie
Zaloguj się
  • kap_jeden

    0

    jak się bez pamięci stosuje antybiotyki w hodowli i leczeniu wszystkiego to się w końcu bakterie uodparniają

  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    Temat pewnie nie bedzie kontynuowany ale wlasnie na naszych oczach natura upomna sie po swoje nalezne jej miliony ofiar gatunku ktory wkrotce przekroczy 10 mld i nie zamierza kulturowo ustabilizowac swojej przewagi w ekosystemie. Biala rrasa jedyna rozumie, iz nie mozna rozmnazac siew nieskonczonosc i bez sensu i jako jedyna nie poszukuje zywicieli, widac iz kultura nie wystarczy natura zrobi to za kulture.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX