Uwaga, będzie ślisko! IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega przed gołoledzią. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki dla czterech województw.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z piątku na sobotę wydał ostrzeżenia przed gołoledzią dla województwa lubelskiego. W sobotę rano zaś rozszerzył ostrzeżenia o wschodnią część Mazowsza oraz części województwa podlaskiego i podkarpackiego.

Będzie ślisko, kierowcy powinni zachować szczególną uwagę - ostrzega zarówno IMGW, jak i RCB.

Ostrzeżenia przed wiatrem

W zachodniej części województwa dolnośląskiego wydano z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, w porywach lokalnie do 80 km/h, może wystąpić w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim i kłodzkim.

Prognoza pogody

Polska znajduje się na skraju wyżu znad Rosji oraz niżu znad Francji. Napływa dość chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, jedynie wschód kraju znajdzie się w zasięgu powietrza polarnego kontynentalnego.

W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Najcieplej będzie w południowo-zachodniej części Polski - Wrocław, Opole, Jelenia Góra - tam termometry wskażą około 12 stopni Celsjusza. Najzimniejsza zaś będzie wschodnia część kraju - w Suwałkach spodziewane są 2 stopnie poniżej zera, w Lublinie - 0. Na Mazurach możliwy również deszcz ze śniegiem.

W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM