"Śledztwo Pisma" nominowane do nagrody Grand Press Digital 2019

Serial podcastowy "Śledztwo Pisma" został nominowany do Grand Press Digital 2019. Nagroda jest przyznawana za innowacyjne podejście do nowych technologii w pracy dziennikarskiej.
Zobacz wideo

"Śledztwo Pisma" to reporterski serial podcastowy będący efektem wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez Mirosława Wlekłego. To historia małżeństwa znęcającego się nad przybranymi dziećmi, które mimo skazującego wyroku nie trafiło do więzienia. Wlekły wraca do dwójki bohaterów swojego reportażu sprzed lat. Chce zrozumieć, jak to się stało, że przez cztery lata nikt nie dostrzegł zła w domu Agaty i Jana, i dlaczego oboje wciąż nie zostali skutecznie osądzeni.  Publikowane co piątek odcinki odsłaniają koszmar przemocy domowej, ale także nieudolność polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Partnerem dystrybucyjnym "Śledztwa Pisma" jest TOK FM. 

Do nagrody nominowane są także serwis weryfikujący fake newsy Konkret24, anglojęzyczny serwis informacyjny o Polsce Notes From Poland oraz platforma analiz ekonomicznych SpotData.

Zwycięzca zostanie ogłoszony 10 grudnia na gali finałowej Grand Press 2019 w Muzeum Polin. Laureat otrzyma czek na 10 tys. zł.

Śledztwa Pisma można słuchać w aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM