Prognoza pogody. Grudzień przywita nas śniegiem i ochłodzeniem

W ciągu kilku następnych dni czeka nas deszcz i duże zachmurzenie. W najbliższy weekend może już spaść śnieg. Synoptycy z IMGW prognozują, że opady nie utrzymają się długo. Mimo że grudzień przywita nas opadami śniegu i ochłodzeniem, to synoptycy prognozują, że temperatury w grudniu będą powyżej średniej.
Zobacz wideo

Koniec listopada będzie pochmurny i deszczowy, głównie na północy i w centrum kraju. Grudzień zacznie się od ochłodzenia i opadów deszczu i śniegu w weekend.

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że sobotę 30 listopada możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu niemal w całej Polsce. W przeważającej części kraju temperatura będzie jednak dodatnia, więc śnieg będzie się od razu topił.

Prognoza pogody na sobotę 30.11Prognoza pogody na sobotę 30.11 Pogodynka.pl

Ochłodzenie nastąpi w niedzielę. "Na północy, w centrum oraz w górach padać będzie przelotny deszcz ze śniegiem i śnieg, jedynie na południu występować będą opady deszczu. W nocy z soboty na niedzielę na północy temperatura minimalna spadnie do -2 stopni, natomiast w dzień najcieplej będzie na południu, do 6 stopni" - czytamy w komunikacie IMGW.

Grudniowe temperatury powyżej średniej

Norma dla średniej temperatury powietrza w Polsce w grudniu to przedział od -2°C do 2°C. Z prognoz IMGW-PIB wynika, że na przeważającym obszarze kraju temperatura w grudniu tego roku będzie powyżej normy. Na Suwalszczyźnie, w pasie centralnym od Wielkopolski po Mazowsze oraz na Podkarpaciu prawdopodobieństwo cieplejszego niż zwykle grudnia jest bardzo wysokie i wynosi ponad 80%. Średnia temperatura dobowa w normie lub nieco poniżej normy prognozowana jest dla okolic Szczecina, południowej Lubelszczyzny oraz miejscami dla Dolnego i Górnego Śląska oraz Warmii.

TOK FM PREMIUM