"Fakt": Rajd grozy kierowcy ministra Michała Wosia. Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Prawie 180 km/h miał pędzić kierowca limuzyny ministra środowiska Michała Wosia, na trasie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h - podaje dziennik "Fakt". Jak tłumaczy się minister?
Zobacz wideo

Z informacji dziennikarzy "Faktu" wynika, że kierowca limuzyny nowego ministra środowiska dwukrotnie przekroczył dozwoloną na trasie prędkość 90 km/h i jechał 180 km/h. Sam Michał Woś temu nie zaprzecza. W rozmowie z dziennikiem zapewnia jednak, że "taka szybkość jest absolutnie niedopuszczalna". - To nie był kierowca, z którym na co dzień jeżdżę zgodnie z przepisami, tylko zastępczy, z którym jechałem po raz pierwszy. Zwróciłem mu uwagę, żeby zwolnił - twierdzi minister Woś.

Kim jest Michał Woś?

Michał Woś od kilkunastu dni jest nowym ministrem środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego. To polityk Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Wcześniej był m.in. ministrem do spraw pomocy humanitarnej, wiceministrem sprawiedliwości, szefem gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry i radnym Raciborza.

Ma 28 lat, jest najmłodszym ministrem w gabinecie Morawieckiego.

Podczas ostatniego expose, wygłoszonego przez premiera 19 listopada, Morawiecki niemało mówił o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zapowiedział między innymi wprowadzenie pierwszeństwa pieszych przed przejściem dla pieszych, utworzenie funduszu na bezpieczną infrastrukturę drogową czy możliwość wjazdu na buspasy dla aut prywatnych (pod warunkiem, że znajdą się w nim co najmniej 4 osoby).

>> Czytaj więcej o zapowiedziach Morawieckiego w sprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
"Fakt": Rajd grozy kierowcy ministra Michała Wosia. Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość
Zaloguj się
 • zbag19

  Oceniono 6 razy 6

  "nam się to należy" - i kto to powiedział ????

 • kap_jeden

  Oceniono 4 razy 4

  z drogi sledzie ch...ek jedzie :)

 • Jan Kot

  Oceniono 4 razy 4

  W takie bajeczk,i to nawet mały Kazio nie wierzy. Mógłby PAN minister posypać głowę popiołem, ale okazało się, że nie dorósł do stanowiska.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 4

  Zwrócił mu uwagę, dobre i to. A kierowca- no cóż, zapewne już uświadomiony, że najlepszej ze zmian i tym, którzy jej służą, wiele się wybacza, bardzo wiele.

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 3 razy 3

  PiS. Prędcy i Szybcy

 • Anna Skowron

  Oceniono 1 raz 1

  No przecież. Auto mu się należało, to wszystko co z nim związane.... Bez mózgu i bezkarnie. Właściwie to czasem żałuję,_
  , że takiemu nic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX