Poznań. Nie żyje dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

Nie żyje ośmioletnia dziewczynka, którą w czwartek po południu potrąciło auto osobowe na przejściu dla pieszych w Poznaniu. Dziecko zmarło mimo długiej akcji reanimacyjnej.

Jak poinformował PAP podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, wypadek miał miejsce po godz. 14 obok szkoły przy ul. Opolskiej. Autem osobowym kierowała kobieta; była trzeźwa. Akcja reanimacyjna trwała kilkadziesiąt minut.

Śledczy są na miejscu. Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Święcichowski podał, że policjanci sprawdzają m.in. jakie światła wyświetlane były na sygnalizatorze w chwili, gdy auto wjechało na pasy.

Jak informuje "GW", kobieta wjechała na pasy, gdy piesi mieli zielone światło.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Poznań. Nie żyje dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych
Zaloguj się
 • gay_ok

  Oceniono 3 razy 3

  jeśli również miała zielone, to nie wiadomo, czy jest winna. W mieście, zwłaszcza polskim, ale nie tylko, ruch jest dla pieszych niebezpieczny również przez jego złą organizację. Ludzie często nie znają przepisów, poza tym różnice miedzy krajami. To też kwestia kultury,, trzeźwości umysłu, ogólnego rozgarnięcia i DOŚWIADCZENIA.. Mnie też przytrafiły się sytuacje, gdzie przez chwilkę nieuwagi, czy złą ocenę warunków mógłbym spowodować kolizję lub wypadek, gdybym miał mniej szczęścia. Ludzie popełniają błędy, nie każdy jest notorycznym piratem. Nie znacie kobiety i nie wiecie, jaki był przebieg zdarzenia. Ale już wiecie, że winna i zasługuje na śmierć. Masakra.

 • Jerzy

  Oceniono 5 razy 1

  Dlatego właśnie należy uczyć dzieci, tak jak kiedyś, aby zawsze przed wejściem na Jezdnię rozglądały się w prawo, w lewo, jeszcze raz w prawo i dopiero wchodziły.

 • Kuba Pilarski

  0

  Najszczersze kondolencje dla jej rodziny. Boże świeć nad jej duszą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX