Rośnie liczba zachorowań na odrę. Osiem razy więcej przypadków niż rok temu

Od stycznia do połowy listopada w Polsce na odrę zachorowało blisko 1400 osób. To osiem razy więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.
Zobacz wideo

Jak pokazało tegoroczne badanie Eurobarometru, niemal połowa obywateli UE uważa, że szczepionki mogą wywołać częste i poważne skutki uboczne. Z raportu prezentowanego kilka dni temu w KE wynika, że nawet jedna trzecia lekarzy może kwestionować skuteczność szczepień.

 Wyniki badań mają potwierdzenie w statystykach. Od połowy listopada w Polsce zachorowało 1400 zachorowań, osiem razy więcej niż rok temu. 

- We wszystkich tych przypadkach pacjent zero ma kontakt z zagranicą - przeważnie z Ukrainą - tłumaczy Jan Bondar rzecznik GIS. 

Z nowego raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w Europie najtrudniejsza sytuacja jest właśnie na Ukrainie. Odnotowano tam już 56 tysięcy zachorowań na odrę. 

Niestety - jak podkreślają eksperci - poziom wyszczepialności od 10 lat systematycznie spada. Ten negatywny trend to konsekwencja m.in coraz większej aktywności ruchów antyszczepionkowych i braku odpowiedniej reakcji na walkę z powielanymi przez nich fałszywymi informacjami.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Rośnie liczba zachorowań na odrę. Osiem razy więcej przypadków niż rok temu
Zaloguj się
 • Kane CABAL

  Oceniono 6 razy 2

  Rozwiązanie jest proste. Jeżeli dziecko było niezaszczepione "bo tak" (nie że względów medycznych) wprowadzić 100% odpłatność za leczenie.
  W skrajnych przypadkach oskarżyć rodziców o umyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u dziecka.

 • szpung

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze wiecej emigrantow jeszcze wiecej.

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Temat poważny, te choroby mogą siać spustoszenie, ale litości, redaktorzy, choroba "odra" różni się od rzeki "Odry", a już choroby "ddrę", która pojawiła się w tytule, nikt nie zna. Coś nowego?

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 1 raz -1

  Spoks jak was zaszczepili to luz co gorsze w krajach w których się nie szczepi na oddre horuje mniej ludzi niż w tych co się szczepi na oddre nikt nie umarł a na szczepionkę już tak wie jak was zaszczepili to się nie martwcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX