"Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami". Protest w obronie sędziów w miastach w całej Polsce

To protest w obronie między innymi odsuwanych od orzekania sędziów takich jak Paweł Juszczyszyn z Olsztyna, który miał wątpliwości dotyczące prawidłowości wyboru sędziego w sądzie I instancji. Chodzi o legalność powołania nowej KRS, która opiniuje kandydatów na sędziów.
Zobacz wideo

"Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami" - to hasło protestu w obronie sędziów, który odbędzie się dziś po południu przed Ministerstwem Sprawiedliwości w Warszawie, ale też w mniejszych, takich jak Lubaczów, Złotów czy Zgorzelec i większych miastach w Polsce (w Lublinie, Krakowie, Poznaniu oraz w Zakopanem) oraz za granicą, np. w Berlinie czy w Brukseli. Wszystkie manifestacje rozpoczną się o godz. 16.

Sędzia Paweł Juszczyszyn do niedawna pracował w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Wydał postanowienie nakazujące szefowi Kancelarii Sejmu przedstawienie dokumentów w postaci zgłoszeń oraz wykazów obywateli i sędziów popierających kandydatów na członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Sejm od miesięcy nie chce tych informacji ujawnić i zasłania się przy tym danymi osobowymi. Najpierw Zbigniew Ziobro cofnął sędziemu delegację, co oznacza, że wróci on do orzekania w sądzie niższej instancji, dziś okazało się też, że sędziego czeka postępowanie dyscyplinarne.

Z kolei sędzia Olimpia Barańska-Małuszek dowiedziała się, że za sprawę dyscyplinarną, która dotyczy jej dwóch wpisów na Twitterze (jeden odnosił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro), rzecznik dyscyplinarny domaga się zawieszenia jej w czynnościach i obcięcia pensji.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
"Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami". Protest w obronie sędziów w miastach w całej Polsce
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 11 razy 7

  PiSowska zaraza już tak bardzo zmieniła ustrój w naszym kraju, że już tylko społeczeństwo może uratować resztki demokracji.
  ...
  Aby obronić to co pozostało trzeba będzie odsunąć od władzy PiSowską zarazę.
  Sami dobrowolnie nie oddadzą władzy.

 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 4

  W każdej dziedzinie życia widać, że na awanse mogą liczyć nie kompetentni, ale zasłużeni dla prezesa i najbliższych. A wygląda na to, że nawet nie awans, ale zachowanie stanowiska od fanaberii władzy zależy. Banaś ma się dobrze, Piebiak zniknął i "za czynienie dobra" nikt go nie ukrzywdził, ale sędzia zadający trudne (dla Ziobry) pytanie do odstawki. TKM, praworządni, sprawiedliwi, uczciwi, pełni wartości chrześcijańskich?

 • bopaw1957

  Oceniono 1 raz 1

  Spoko, szkoda się emocjonować.
  Tak amatorski "projekt" światczy o drgawkach agonalnych tych "piso-bolszewików".
  Po występach celebrytów, podwiną ogony i znikną.
  Amen

 • muzoman

  Oceniono 1 raz 1

  Razem, solidarnie przeciwstawić się należy pisowczykom. Wtedy długo nie pociągną.

 • eski57

  Oceniono 5 razy 1

  - rozumiem , że prawo to NIE matematyka i jakieś odchylenia mogą się zdarzyć , ale skala jaka występuje w Polsce jest Wielka ! , co potwierdzają międzynarodowe autorytety prawnicze . Nie jestem prawnikiem , więc nie zabieram głosu w kwestii skutków prawnych , a następstw ludzkich zachowań w środowisku prawniczym ; obecnym i przyszłym …….
  Obecnie , co bardziej pazerni , a mierni , powodują nieprzyjemne podziały i dziwię się bardzo , że Garstka zatrzeciewionych i mizernych rządzących NIE dostrzega już Krzywdy wyrządzanej prawnikom i NIE potrafi pomyśleć o swojej przyszłości – przecież przyjdzie czas zejścia z Piedestału i rozpoczną się rozliczenia , które w dwójnasób dotkną sprawców łamania charakterów i .. Konstytucji !
  - Jeśli Prezes i Bliscy uważają , że „Po nas choćby potop” - powinni mieć świadomość , że ICH również pochłonie !!

 • irenevonbrick

  0

  Czy już czas się bać ludzi pokroju Frasyniuka,Co on powiedział we Wrocławiu to już zagrożenie dla nas wszystkich to nawoływanie do wojny domowej.Kto ją wygra?NIKT.

 • axermann

  Oceniono 8 razy 0

  Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami. Tak , szczególnie z tym Sędzią co kudłatego Najsztuba uniewinnił....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX