Kamil Durczok zatrzymany. Chodzi o sprawę fałszerstwa weksla

Znany dziennikarz Kamil Durczok został zatrzymany w śledztwie dotyczącym fałszerstwa weksla - potwierdziła PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

- Potwierdzam, że to zatrzymanie miało miejsce – powiedziała w poniedziałek wieczorem PAP prok. Bialik, po szczegóły odsyłając do prowadzącej postępowanie Prokuratury Regionalnej w Katowicach, która w tym czasie kompletowała jeszcze informacje.

Jak przekazywał w sierpniu br. portal TVP Info, Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi śledztwo z zawiadomienia byłej żony Kamila Durczoka o popełnieniu przez niego przestępstwa podrobienia podpisu na wekslu.

Według portalu w 2009 r. dziennikarz złożył w banku "weksel własny" – na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich – jako poręczenie kredytu na zakup nieruchomości. Na papierze widniały podpisy Durczoka i jego ówczesnej żony. Podpis żony miał zostać sfałszowany.

Według portalu TVP Info, w tym roku bank zwrócił się do byłej już żony dziennikarza z wezwaniem do wykupu weksla z powodu nieuiszczenia należności przez kredytobiorcę. Była żona zaprzeczyła, że złożyła swój podpis na wekslu, kwestionując autentyczność podpisu na papierze. Oświadczyła, że podpis został podrobiony, a jej nie było przy sporządzeniu tego weksla, nigdy go też nie widziała.

Adwokaci byłej żony dziennikarza w lipcu br. złożyli do Prokuratury Regionalnej w Katowicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa podrobienia podpisu na wekslu. W następnym miesiącu prokuratura wszczęła śledztwo, pod kątem przestępstwa podrobienia papieru wartościowego.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo z artykułu 310 par. 1 kodeksu karnego "podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności".

O zatrzymaniu poinformowały w poniedziałek po południu o podobnej porze portale wp.pl i wpolityce.pl.

W lipcu na drodze krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim 51-letni Kamil Durczok wziął udział w kolizji. Do zdarzenia doszło ok. godz. 12.50 na remontowanym odcinku drogi. Kierując samochodem BMW w kierunku Katowic, najechał na pachołki oddzielające pasy ruchu. Następnie jeden z pachołków uderzył w auto nadjeżdżające z przeciwka. Nikt z uczestników kolizji nie ucierpiał.

Okazało się, że dziennikarz miał w 2,6 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Kamil Durczk zatrzymany. Chodzi o sprawę fałszerstwa weksla
Zaloguj się
  • tomaselli

    Oceniono 4 razy 2

    My tego pana bardzo dobrze znamy z czasow , gdy byl gwiazda jedynej slusznej telewizji TVN , zanim za molestowanie wspolpracownic nie wylecial na zbity pysk.

  • szpung

    Oceniono 5 razy -1

    Rozdzwonily sie telefony w sadach, a co on gorszy od najsztuba w necenasie duboisie i giertychu, az se zgotowalo znow reziim uderza w wolne dziennikarstwo. Kto za to zaplaci spleczenstwo zaplaci, zabraknie dupcokowych moralizatorskich stramow na YT, wielu mlodych straci etyczny kompas, taka jest medzy innymi ta niewymierna cena, ktora przyjdziie nam wszystkim zaplacic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX