Prezes PGE Stadion Narodowy zdymisjonowana. Powodem miała być murawa, na którą narzekali piłkarze Brzęczka

Alicja Omięcka, pełniąca funkcję prezesa zarządu spółki PL.2012+, czyli operatora stadionu PGE Narodowy otrzymała w poniedziałek dymisję - ustalił Money.pl. Według informacji portalu, dymisja ma mieć związek z aferą dotyczącą stanu murawy na stadionie.
Zobacz wideo

Według informacji Money.pl, za dymisją Alicji Omięckiej stać ma dyrektor generalny Ministerstwa Sportu Krzysztof Przygoda.

"Nasz informator podaje, że sama inicjatywa wyszła z kancelarii premiera, a odpowiada za nią szef KPRM Michał Dworczyk. Pojawiły się również sugestie na temat tego, że nieprzypadkowy jest termin. Przypomnijmy, że w obecnej chwili stanowisko ministra sportu pozostaje nieobsadzone, tym samym sprawowanie tej funkcji podlega premierowi Mateuszowi Morawieckiemu" - informuje portal.

20 listopada Mateusz Morawiecki w Polsat News poinformował, że rozmawiał z piłkarzami, którzy powiedzieli mu o problemach z murawą na Stadionie Narodowym, podczas meczu ze Słowenią.  - Wspomnieli, że nie jest to murawa na jakiej powinni grać. (...) Poprosiłem odpowiedzialne osoby, żeby się tym tematem zainteresowały. A tak naprawdę, żeby załatwiły ten temat raz na zawsze - powiedział wtedy premier.

Kim jest Alicja Omięcka?

Alicja Omięcka była prezesem zarządu spółki PL.2012+ od maja 2018 roku. Wcześniej (w latach 2016-2018) pełniła funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W przeszłości kierowała działem prawnym w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Katowicach. Jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską.

O kiepskiej murawie na Stadionie Narodowym mówiło się od dawna. Jednak po meczu Polska-Słowenia, który odbył się w połowie listopada zarówno piłkarze, jak i przedstawiciele PZPN wyjątkowo na nią narzekali. Rzeczniczka prasowa PGE Narodowego w TOK FM informowała jednak, że formalnie żadne uwagi w protokołach nie wpłynęły. - Organizator [PZPN] musi do nas wystosować konkretne założenia czy uwagi, do których się odniesiemy. Wizerunkowo chcemy dołożyć wszelkich starań, żeby ta murawa była wykonana w sposób należyty - zapewniała w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem.

Podała też, że niebawem kończy się umowa z obecnym dostawcą umowy i rozpisany będzie nowy przetarg.

Całej rozmowy posłuchaj w Aplikacji TOK FM!

DOSTĘP PREMIUM