Atak "terrorystów" na szkołę w Barczewie. Uczniowie wpadli w panikę

Miłośnicy paramiliatariów przebrani za terrorystów zasymulowali atak na jedną ze szkół w Barczewie. Wśród uczniów wybuchła panika. Ze stanowiskiem musiała się pożegnać dyrektorka placówki, która zaprosiła do niej paramilitarystów - donosi olsztyńska "Wyborcza".

Sprawę ataku "terrorystów" na podstawówkę w Barczewie opisała olsztyńska "Gazeta Wyborcza". Mężczyźni – jak się okazało członkowie organizacji paramilitarnych - "ubrani byli w moro, na głowach mieli kominiarki, byli uzbrojeni w pistolety, w budynku używali materiałów wybuchowych".

Atak miał być tylko ćwiczeń i symulacją, ale reakcja uczniów była jednoznaczna. W szkole wybuchła panika. Jeden z uczniów uciekł ze szkoły przez okno. - Dzieci były przerażone widząc zamaskowanych terrorystów. Jedna z matek mówiła, że dziecko od tamtej pory ma zaburzenia snu i śpi z rodzicami – mówi "Wyborczej" Barbara Szałaj-Borowiec, dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty i Zdrowia w Barczewie. 

Jak się okazało, "terrorystów" do szkoły zaprosiła jej dyrektorka. Jednak nie do wszystkich dotarła informacja, że to tylko symulacja. Do olsztyńskiej "trójki" chodzą też przedszkolaki czy dzieci z zespołem Aspergera czy autyzmem. Dopiero po wybuchu skandalu zostały otoczone pomocą psychologów. - Władze miasta w ubiegły piątek, po konsultacji z kuratorium oświaty w Olsztynie, odwołały dyrektorkę ze stanowiska – donosi "Wyborcza".

Gazecie nie udało się skontaktować z byłą już dyrektorką. Kobieta przebywa na zwolnieniu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Atak "terrorystów" na szkołę w Barczewie. Uczniowie wpadli w panikę
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Apropos ochrony zycia dzieci, bardzo ineteresujacy pomysl maja obroncy zycia na Slowacji. Obligujacy kazda matke chcaca usunac wlasne dziecko do wysluchania bicia serca rodzacego sie w niej zycia. Znakomity pomysl, szczeglnie, iz na Sowacji zycie dzieci w okresie prenatalnym nie jest prawnie chronione i jedyne co pozostaje obroncom zycia to oodwolanie se do ludzkiego sumienia.

 • rbik53

  Oceniono 3 razy -1

  .
  Tylko Duda wywołał by jeszcze większy atak paniki.... dzieci z okien by skakały, psy du*pami szczekały a zające okulary przecierały by ze zdumienia....
  .

 • tomasz szczesny

  Oceniono 2 razy -2

  Znam żołnierzy którzy po takich ćwiczeniach mieli lęki i moczyli się w nocy,ba co dopiero dzieci. Tą kobietą ma dyplom z pedagogiki. Nie do uwierzenia.

 • Michał Piechowiak

  Oceniono 2 razy -2

  Jak to jest, że jak tylko kogoś chcą w tym kraju zwolnić to on już Chyc i na lekarskim przez 6mies... Zandberg to są te prawa pracownicze w praktyce prawda...

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 3 razy -3

  Teraz mamy takie dzieci jak mam z tatą wychowują dzieci mogą dostać ataku histerii na widok samochodu i kolesia który chce się spytać o drogę takie czasy mamy to wszystko wina radndapu

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy -4

  Współczuję dzieciom, nauczycielom, rodzicom. Dyrektorce też. Pytanie- kogo odwołają, jeżeli do szkoły wtargną prawdziwi terroryści a nawet tylko jeden sfrustrowany uzbrojony nie w atrapy i dzieci oraz nauczyciele nie potrafią się zachować? To się na świecie dzieje. Miejmy nadzieję, że zanim dyrektorka wpadła na swój pomysł w szkole były na ten temat pogadanki, ćwiczenia zachowania się, nauczyciele zostali przeszkoleni. Bo jeżeli nie, to marny jej los.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX