Janusz Dzięcioł zginął w wypadku na przejeździe kolejowym

Janusz Dzięcioł, były poseł Platformy Obywatelskiej, zwycięzca Big Brothera z 2001 roku, zginął w wypadku na przejeździe kolejowym. Do zderzenia pociągu z autem osobowym doszło w piątek rano.
Zobacz wideo

- Otrzymałam informację od prokuratora pracującego na miejscu, że ofiarą wypadku jest były poseł Janusz Dzięcioł - powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka. Dodała, że w tej chwili nie zna jeszcze szczegółów tragicznego w skutkach zdarzenia.

- O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny-Grudziądz, pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Miejsce wypadku zabezpieczają służby. Ruch pociągów na trasie Grudziądz - Kornatowo (powiat chełmiński) został wstrzymany. Wprowadzona została komunikacja zastępcza.

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Posłem był w latach 2007-2015. W 2001 roku wygrał pierwszą polską edycję programu Big Brother.

TOK FM PREMIUM