Spowodowała wypadek, bo kichnęła za kierownicą. Kierowca, z którym się zderzyła, nie żyje

Osiem lat więzienia grozi 19-latce, która zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z innym kierowcą. Mężczyzna zmarł. A wszystko przez kichnięcie.
Zobacz wideo

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie oskarżyła kobietę o nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 2 kwietnia na drodze w Golinie w powiecie konińskim. 19-latka kierująca samochodem renault zderzyła się czołowo z kierującym oplem 44-letnim mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna zmarł na miejscu.

- Jadąc w kierunku Jarocina podejrzana zjechała samochodem na prawe pobocze. Próbując wrócić na swój tor jezdni, zjechała na przeciwległy pas, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym - wyjaśnił prokurator rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie wlkp. Maciej Meler.

Podczas śledztwa biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków ocenili zapisy monitoringu z miejsca zdarzenia. - Przeanalizowano też dane z telefonii komórkowej; wykluczono, by w momencie wypadku kobieta korzystała z komórki - powiedział prokurator. Sama kobieta wyjaśniała, że na przeciwległy pas ruchu zjechała przez kichnięcie.

Grozi jej do 8 lat więzienia.

TOK FM PREMIUM