IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i oblodzeniami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem na północy kraju. W północnej i wschodniej Polsce mogą się tworzyć niebezpieczne oblodzenia nawierzchni wskutek spadku temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza.
Zobacz wideo

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem wydano dla województw zachodniopomorskiego ( powiaty: Świnoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, Koszalin i sławieński, gdzie ważne będą do godziny 10) i pomorskiego (w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdynia, Sopot, Gdańsk i nowodworskim, gzie ważne będą do godz. 13).

W woj. zachodniopomorskim wiatr może wiać ze średnią prędkością od 35 do 45 kilometrów na godzinę, a w pomorskim do 50 km/h. Porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h.

IMGW informuje, że w związku z silnym wiatrem na północy kraju wydane zostały ostrzeżenia hydrologiczne 1. stopnia dla wybrzeża i morskich wód terytorialnych (w woj. pomorskim i zachodniopomorskim). Przewidywane są gwałtowne wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów ostrzegawczych.

Niebezpieczeństwo mogą stanowić oblodzenia w północnej i wschodniej Polsce. IMGW planuje wydać alarmy w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Spadek temperatury poniżej zera stopni Celsjusza może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM