Wypadek w Ciborzu. Auto z 5 osobami wpadło do stawu. Nikt nie przeżył

W stawie w Ciborzu w pow. świebodzińskim (Lubuskie) został znaleziony częściowo zatopiony samochód. Strażacy wyciągnęli z niego pięć osób. Mimo reanimacji nie udało się ich uratować. Lekarz stwierdził ich zgony - poinformował rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej Dariusz Szymura.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło na łuku drogi powiatowej między miejscowościami Cibórz i Skąpe. W pobliżu Ciborza audi wpadło do stawu hodowlanego, przełamując wcześniej bariery energochłonne. Uszkodzone bariery i dach samochodu wystający z wody zauważył przejeżdżający obok kierowca, który zawiadomił o tym służby.

Straż Pożarna odebrała zgłoszenie o wypadku we wtorek o godz. 5.50. Na miejsce szybko dojechało kilka zastępów straży, karetki i policja. Strażacy wydobyli z częściowo zatopionego auta pięć osób, jedną przy pomocy płetwonurków, gdyż była zakleszczona pod wodą.

- Wszystkie te osoby przez długi czas były reanimowane. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych – powiedział PAP rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej Dariusz Szymura.

Na miejscu tragedii trwają oględziny pod nadzorem prokuratora. - Działo się to bezpośrednio na wyjściu z łuki drogi, więc możemy przypuszczać, że to auto wyniosło po prostu, przeskoczyło na drugą stronę jezdni, przebiło barierę ochronną – powiedział rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Dodał, że nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie doszło do wypadku i jak długo samochód znajdował się w wodzie. Nie wiadomo również, czy osoby nim podróżujące zginęły na skutek wypadku, czy utonięcia.

- Odpowiedzi na te pytania powinny dać nam wyniki oględzin miejsca wypadku oraz wyniki sekcji zwłok ofiar - zaznaczył Maludy.

DOSTĘP PREMIUM