Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku 2019. Trzy nominacje do Grand Press 2019 dla dziennikarzy TOK FM

Dziennikrzem Roku został Tomasz Sekielski. Dostał najwięcej głosów w historii - aż 82. Wyróżnienie zostało przyznane podczas Gali Grand Press 2019.

Dziennikarza Roku nominują i głosują na niego inni dziennikarze. Dziennikarzem Roku został Tomasz Sekielski, to nagroda w dużej mierze za film "Tylko nie mów nikomu". Dostał najwięcej głosów w historii - aż 82 - to głosy redakcji prasowych, telewizyjnych i internetowych. Drugie miejsce zajął Bertold Kittel z TVN-u, a trzecie Andrzej Stankiewicz z Onetu. 

Oto pełna lista nagrodzonych we wszystkich kategoriach:

Nagrodę Grand Press Digital otrzymał serwis Konkret24

Nagrodę Grand Press Economy otrzymał Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej"

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego otrzymał Michał Kołodziejczyk z WP SportoweFakty

Grand Press 2019 w kategorii News otrzymał Magdalena Gałczyńska (Onet.pl) za "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości"

Grand Press 2019 w kategorii dziennikarstwo śledcze otrzymał Bertold Kittel („Superwizjer” TVN) za „Pancerny Marian i pokoje na godziny”

Grand Press 2019 w kategorii Publicystyka otrzymał Rafał Woś („Tygodnik Powszechny”) za "Homo sovieticus po latach"

Grand Press 2019 w kategorii Reportaż prasowy/internetowy otrzymał Bożena Aksamit („Gazeta Wyborcza ? Duży Format”) za „Sekret Świętej Brygidy”

Grand Press 2019 w kategorii Reportaż radiowy otrzymał Jolanta Rudnik i Andrzej Rudnik (Polskie Radio Koszalin) za "Niedokończona żałoba"

Grand Press 2019 w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo otrzymał Tomasz Sekielski i Marek Sekielski za "Tylko nie mów nikomu"

Grand Press 2019 w kategorii Wywiad otrzymał Robert Mazurek ("Dziennik Gazeta Prawna") za "Związki partnerskie nie są złe"

Grand Press 2019 w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne otrzymał Lech Dawidowicz („Czarno na białym” TVN 24) za materiał "Pegasus"

Trzy nominacje dla dziennikarzy TOK FM

Jak informuje press.pl, na konkurs w tym roku wpłynęła rekordowa liczba 850 prac. Do finału przeszło 55 materiałów. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają czek o równowartości 5 tys. złotych. Wśród nominowanych znalazly się trzy materiały dziennikarzy TOK FM.

W kategorii Reportaż radiowy nominację otrzymał materiał Anny Gmiterek-Zabłockiej „Matematyka nie do przejścia. Historia niezwykle zdolnego ucznia, który... ma problem z maturą z matematyki”. Autorka reportażu na przykładzie pewnego ucznia opisuje system edukacji w Polsce, który nie pozwala zdać matury geniuszom mającym problem z jednym obowiązkowym przedmiotem. 

Również w kategorii Reportaż radiowy nominowany został Michał Janczura. W "Morfinie" opisał, jak osoba nieuprawniona wydaje w aptece morfinę w dziesięciokrotnie większej dawce niż przepisana chorej i tym samym przyczynia się do jej śmierci.

W kategorii Wywiad nominowano „»Motywacja zabójcy? W więzieniach panuje kult publicznie dokonanej zemsty«. Prof. Karol Modzelewski o Polsce po śmierci Pawła Adamowicza – Małgorzata Goetz i Karol Modzelewski opowiadają Grzegorzowi Sroczyńskiemu o Polsce po zabójstwie prezydenta Gdańska i zaniedbaniach w systemie więziennictwa.

Pełna lista nominacji do Grand Press 2019 na stronie press.pl

DOSTĘP PREMIUM