Limuzyna SOP zderzyła się z tirem. W aucie podróżował Jarosław Gowin

W zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada.
Zobacz wideo

Do zderzenia doszło na drodze krajowej numer 7 w okolicach miejscowości Napierki w województwie warmińsko-mazurskim - informuje RMF FM.

Kolizja limuzyny SOP z tirem

- Doszło do zderzenia pojazdu osobowego SOP z pojazdem ciężarowym man podczas wyprzedzania pojazdu ciężarowego przez pojazd osobowy. Zdarzenie to kwalifikowane jest jako kolizja. Nikt nie ucierpiał. Kierujący z obu pojazdów byli trzeźwi - powiedział PAP st. asp. Norberta Cibora z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Jak dodał, ruch samochodowy na drodze krajowej nr 7 w miejscu, gdzie doszło do kolizji odbywa się normalnie.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Komendanta SOP ppłk Bogusław Piórkowski, samochód SOP z osobą ochranianą był uprzywilejowany. Potwierdził, iż pojazd ten wyprzedzał samochód ciężarowy i w trakcie tego manewru doszło do niegroźnej kolizji.

- Policja prowadziła swoje czynności. W wyniku tego nasz funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym i punktami. Komendant SOP będzie wszczynał postępowanie wyjaśniające. Do tego czasu funkcjonariusz został skierowany do wykonywania obowiązków w innej komórce organizacyjnej SOP - powiedział ppłk Piórkowski. Wyjaśnił, iż decyzja ta oznacza, że funkcjonariusz został zdjęty z grupy ochronnej.

Jarosław Gowin w aucie

Rozgłośnia RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje, donosi, że pasażerem w aucie SOP był jeden z wicepremierów. Rzeczniczka MNiSW Katarzyna Zawada potwierdziła, że był nim szef resortu Jarosław Gowin.

- Potwierdzam informację, że w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina. Nikomu nic się nie stało - napisała Zawada na Twitterze.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM