Były ksiądz Jacek M. usłyszał zarzuty. Chodzi o publiczne nawoływanie do nienawiści

Zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych postawiła w piątek wrocławska prokuratura byłemu księdzu Jackowi M. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.
Zobacz wideo

Jacek M. został w piątek (13 grudnia) rano zatrzymany przez ABW na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto.

Prokurator postawił mężczyźnie zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk. Dodała, że wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Jackowi M. grozi do dwóch lat więzienia.

Wcześniej rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał PAP, że zatrzymanie Jacka M. ma związek z publikacją w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt.: "Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości".

Jacek M. to organizator wrocławskich Marszów Niepodległości.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

TOK FM PREMIUM