Afera SKOK Wołomin: Marcin D. zatrzymany przez CBA

Jednym z zatrzymanych przez CBA w nowym wątku śledztwa ws. nadzoru nad SKOK Wołomin jest były mąż Marty Kaczyńskiej Marcin D. - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do sprawy.
Zobacz wideo

Jak dowiedziała się PAP, jednym z trzech zatrzymanych w tej sprawie jest Marcin D., który był mężem Marty Kaczyńskiej.

CBA podało w poniedziałek, że wśród zatrzymanych jest adwokat z Trójmiasta i Warszawy, b. podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2004-05 oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w poniedziałek w rozmowie z PAP, że funkcjonariusze z dwu delegatur CBA szczecińskiej i krakowskiej dokonali zatrzymań trzech osób. "Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r. - w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej"- powiedział Brodowski.

Podał, że czynności z zatrzymanymi odbywają się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą. "Obecnie prowadzone są przeszukania, po ich zakończeniu zatrzymane przez nas osoby zostaną przewiezione do szczecińskiej prokuratury" - wyjaśnił. "Mają tam usłyszeć zarzuty w tym nowym śledztwie CBA, które będzie się rozwijało" - dodał naczelnik.

W głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura wówczas nie wniosła o areszt.

DOSTĘP PREMIUM