Posłowie nie mogli się dogadać ws. uchwały o Oldze Tokarczuk. Suski znalazł rozwiązanie

Nie było porozumienia wśród członków sejmowej komisji kultury na temat projektów uchwał ws. wyrażenia uznania dla Olgi Tokarczuk, która ponad tydzień temu odebrała w Sztoholmie literackiego Nobla za 2018 rok.
Zobacz wideo

W środę podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu odbyło się pierwsze czytanie dwóch projektów uchwał ws. wyrażenia uznania dla laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk. Jeden złożony przez posła KO Tomasza Zimocha, drugi przez Joannę Scheuring-Wielgus (Lewica).

Posłowie dyskutowali na temat kształtu uchwały wyrażającej uznanie dla laureatki Nagrody Nobla.

W trakcie posiedzenia komisji wiceprzewodniczący Marek Suski (PiS) zgłosił wniosek o powołanie podkomisji, która pracowałaby nad tekstem uchwały. - Oba projekty są dalece nieodpowiadające prawdzie obiektywnej o twórczości pani Olgi i o niej samej, chociaż warto by było dostrzec, że Nagrodę Nobla otrzymała - wskazał Suski. - W tej formie ja żadnego z tych projektów nie będę w stanie poprzeć, bo one wypaczają rzeczywistość - mówił wiceprzewodniczący komisji.

Jego wniosek został przyjęty jednogłośnie.

W składzie podkomisji znaleźli się Tomasz Zimoch (KO), Krzysztof Mieszkowski (KO), Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Jarosław Rzepa (PSL-Kukiz'15), Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Anna Pieczarka (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Rafał Bochenek (PiS) oraz Jacek Świat.

Olga Tokarczuk, laureatka Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018, w miniony wtorek odebrała dyplom i medal noblowski z rąk króla Karola XVI Gustawa. Ceremonia noblowska odbyła się w Filharmonii Sztokholmskiej.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Posłowie nie mogą się dogadać ws. uchwały o Oldze Tokarczuk. Zdecyduje podkomisja
Zaloguj się
 • bloxyx

  Oceniono 11 razy 7

  Laureatka Nobla przeżyje bez tej waszej uchwały...Olga Tokarczyk nawet przeżyje wszystkie inwektywy, które tak ochoczo zwolennicy Dobrej Zmiany raczą ją obdarowywać w ostatnim okresie.
  Wy nie przeżyjecie bez popracia waszych zwolenników. W waszym przypadku to tylko kwestia czasu.

 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 6

  "Oba projekty są dalece nieodpowiadające prawdzie obiektywnej o twórczości pani Olgi i o niej samej, chociaż warto by było dostrzec, że Nagrodę Nobla otrzymała"- prawdę obiektywną zna jedynie chwilowo zamknięty w domu zwyczajny poseł. Jak znajdzie czas, to ustali sposób uhonorowania. Pani Oldze nic to nie zmieni, docenił ją świat, nasz grajdoł, wiadomo, o lata świetlne od cywilizacji.

 • ted2

  Oceniono 9 razy 5

  Suski na papieża

 • Lojac

  Oceniono 8 razy 4

  Odszedł z rządu i proszę co za intelekt. Gdy przestanie być posłem to sam zawalczy o Nobla.

 • zbag19

  Oceniono 3 razy 3

  Jakoś tak dziwnie jest, że najgłośniej ujadają małe kundelki (nie obrażając tych prawdziwych)

 • Kuba Pilarski

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe co dla Pana Suskiego mogło by się znaleźć w tej uchwale ? Np. Pani Tokarczuk co zaklamuje Polska historię? Niestety co p.Olga pisze to w dużej mierze prawda co Polska robiła z sąsiadami i dlaczego starsze pokolenia Ukraińców, Litwinów czy Białorusinów nienawidzą Polaków Pani Tokarczuk to jedna z nielicznych autorek co pisze prawda o Polskiej hegemonii w regionie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX