Zakopane: Przewróciła się 20-metrowa choinka. Policja wszczęła dochodzenie

Zakopiańska policja wszczęła dochodzenie po tym, jak w piątek wieczorem pod naporem halnego na Krupówkach wywróciła się 20-metrowa choinka i spadła na przechodniów ? powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Sześćdziesięcioletnia turystka z Węgier została ciężko ranna.
Zobacz wideo

Silny wiatr przewrócił w piątek wieczorem ok. 20-metrową choinkę, która stała w centrum Zakopanego. - Poszkodowane zostały dwie osoby. 60-letnią obywatelkę Węgier ze złamaniem otwartym nogi przewieziono do szpitala. Druga z kobiet, które ucierpiały w wyniku przewrócenia się drzewa miała tylko lekkie obrażenie – poinformował PAP oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Andrzej Król-Łęgowski. 

Zakopane. Choinka runęła na turystów

- Będziemy sprawdzać, czy zawiodły zabezpieczenia mające utrzymać choinkę w pionie, czy wiatr halny był aż tak silny, że zerwał zabezpieczające linki, czy może ktoś nie dopatrzył procedur bezpieczeństwa. Ma to wykazać nasze dochodzenie. W dalszym toku postępowania będzie decyzja, czy sprawa trafi do prokuratury. Mamy do czynienia z dość poważnymi obrażeniami turystki z Węgier. Ponieważ doszło do uszkodzenia ciała, musimy ustalić, czy ktoś tu zawinił" – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji.

W piątek w Tatrach wiał bardzo silny wiatr. W górach jego prędkość dochodziła do 160 km na godz. W Zakopanem wiał ok. 80-90 km na godz. Król-Łęgowski zaleca, aby mieszkańcy i turyści pozostali w domach. Prosi również o schowanie i zabezpieczenie przedmiotów, które mogłyby zostać porwane przez wiatr.

DOSTĘP PREMIUM