Policja ostrzega przed złodziejami. Ich aktywność wzrasta przed świętami

Policja ostrzega przed złodziejami, bo przed świętami - jak co roku - ich aktywność znacznie wzrasta. Są to zarówno włamania do naszych domów, ale także kradzieże kieszonkowe.
Zobacz wideo

Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji apeluje, by robiąc ostatnie zakupy - zwłaszcza w dużych centrach handlowych, zachować czujność. 

- Podczas przejazdów, poruszania się z torebką, ta torebka powinna być cały czas trzymana z przodu. To są podstawy bezpieczeństwa. Tak samo jeśli chodzi o portfele. Powinny być trzymane w kieszeniach wewnętrznych, a nie zewnętrznych. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że liczymy w święta na super okazje, ale powinniśmy zrobić wszystko, żeby tych super okazji nie tworzyć dla złodziei - podkreślał rzecznik KSP. 

Czas świąt to jednak nie tylko okazje dla kieszonkowców, ale również dla włamywaczy, czemu sprzyjają świąteczne i sylwestrowe wyjazdy. Nie zapominajmy więc o zabezpieczeniu naszych mieszkań. 

- Nawet jeżeli chodzi o bardzo krótki okres pobytu poza miejscem zamieszkania. Rzecz, na którą zawsze zwracamy uwagę: najlepszym zabezpieczeniem jest dobry, czujny sąsiad. Dzięki takim osobom możemy mówić, że nasze miejsce zamieszkania jest chronione w sposób szczególny - przypominał Marczak. 

Według policyjnych statystyk w ubiegłym roku dokonano w Polsce niemal 70 tysięcy włamań, co oznacza, że średnio każdego dnia złodzieje włamują się do 189 domów i mieszkań.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM