Do której czynne sklepy w Wigilię i święta 2019? Godziny, w których otwarte będą sklepy Lidl, Biedronka, Carrefour

W Wigilię większość sklepów będzie otwarta krócej. Nie warto więc odkładać zakupów na ostatnią chwilę, również w sklepach dużych sieci jak Biedronka, Lidl czy Carrefour.
Zobacz wideo

Sklepy w Wigilię otwarte. Jednak czynne będą znacznie krócej niż w pozostałe dni. Do której godziny trzeba uwinąć się z wigilijnymi zakupami?

Wigilia 2019. Do której otwarte sklepy? 

Większość sklepów najpopularniejszych sieci skończy pracę wczesnym popołudniem. Najkrócej czynny będzie  Lidl - do 12:30. Sklepy sieci Auchan, Biedronka, Carrefour, Tesco, Kaufland otwarte będą do godz. 13.

Trzeba pamiętać, że 25 i 26 grudnia to dni ustawowo wolne od pracy, więc zdecydowana większość sklepów będzie nieczynna. 

Do której będzie w Wigilię otwarty Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland? Godziny otwarcia sklepów i sieci handlowych

Niedziele handlowe w grudniu 2019

Autorzy ustawy z 2017 roku ograniczającej handel pozwolili w grudniu na aż trzy handlowe niedziele. Bez kłopotów zakupy można będzie więc zrobić 15, 22 i 29 grudnia. Znacznie trudniej będzie za to robić zakupy w niedzielę po 1 stycznia. Zgodnie z ustawą, przyjętą głosami Prawa i Sprawiedliwości, od 2020 roku zakaz handlu w niedziele będzie jeszcze bardziej restrykcyjny i sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę. Od tej zasady będą nieliczne wyjątki. Sklepy będą otwarte w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą

DOSTĘP PREMIUM