W Wigilię na drogach zginęło 8 osób. Zatrzymano 170 pijanych kierowców

W Wigilię 8 osób zginęło na drogach, a 3 w pożarach - wynika z najświeższych danych policji i straży pożarnej.
Zobacz wideo

Jak informuje Komenda Główna Policji, w 95 wypadkach, do których doszło w Wigilię zginęło 8 osób, a 118 zostało rannych.

Podczas akcji policji pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie", która potrwa do niedzieli, zatrzymano już 170 pijanych kierowców. Policja przypomina też o przestrzeganiu prędkości i przewożeniu dzieci w fotelikach.

Strażacy wyjeżdżali w Wigilię blisko 1000 razy, w tym do 200 pożarów, w których zginęły 3 osoby.

We wtorek od godz. 6 w całej Polsce trwa policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Działania potrwają do godz. 22 w niedzielę. W tym czasie na drogi każdego dnia akcji wyjedzie średnio ponad 5 tys. policjantów, ale policjanci nie wykluczają, że pierwszego i ostatniego dnia działań liczba funkcjonariuszy przekroczy 6 tys. Policjanci będą patrolować głównie miejsca szczególnie niebezpieczne, a także drogi wjazdowe i wyjazdowe z największych miast.

W ubiegłym roku podczas sześciodniowej akcji policji doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących będąc pod wpływem alkoholu.

DOSTĘP PREMIUM