Policja podsumowuje święta. Prawie 200 wypadków i pół tysiąca nietrzeźwych kierowców

W Wigilię i dwa dni świąt Bożego Narodzenia na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 20 osób - informuje Komenda Główna Policji. Łącznie ranne zostały 233 osoby. Oprócz tego zatrzymano 506 nietrzeźwych kierowców.
Zobacz wideo

Od wtorku w całej Polsce trwa policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Działania potrwają do godz. 22 w niedzielę. W tym czasie każdego dnia akcji wyjedzie na drogi średnio ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze widoczni są głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a także na drogach wjazdowych i wyjazdowych z największych miast. 

"Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami" - zaznaczył przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Jak podkreślił, w ubiegłym roku w okresie świątecznym statystycznie każdego dnia na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia.

W 2018 r. w ciągu sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców, prowadzących będąc pod wpływem alkoholu.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

DOSTĘP PREMIUM