Żakowski o słowach arcybiskupa Jędraszewskiego: Co się w głowie tego hierarchy roi, to jest po prostu niesamowite

- Wcale się nie dziwię, że po raz pierwszy od naprawdę bardzo dawna, metropolita krakowski nie jest kardynałem. I chyba nie zostanie, bo z trudem mieści się w kościelnej normie cywilizacyjnej, która przecież i tak goni rzeczywistość - tak Jacek Żakowski komentował w TOK FM kontrowersyjne słowa metropolity krakowskiego o "ekologizmie".
Zobacz wideo

"Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne" - obwieścił metropolita krakowski w rozmowie z Telewizją Republika. Abp Marek Jędraszewski skrytykował też Gretę Thunberg. - To powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańską, bez której my - Europejczycy, nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani od tysiącleci - mówił hierarcha, komentując manifest, pod którym podpisała się m.in. szwedzka aktywistka. 

- Różne brednie tym biednym hierarchom przychodzą do głowy - teraz razem wymyślili "ekologizm", który będzie pewnie jeszcze straszniejszy od gendera i może stanie się nową polską specjalnością - komentował Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. Jak zauważył dziennikarz, słowa metropolity krakowskiego to najważniejszy temat w najnowszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie". - "Uszanujmy dzieło boże", wzywa "GPC", powołując się na słowa abp. Jędraszewskiego. I niech się to wszystko w końcu rozp.....y - zdewastujmy do dna i zobaczmy, co się stanie. Może jeźdźcy Apokalipsy się w końcu pojawią? Co się w głowie tego hierarchy roi, to jest po prostu niesamowite - ocenił, nie kryjąc emocji, Jacek Żakowski. I przypomniał, że o ekologii wypowiada się bardzo często papież Franciszek, ale także mówił o niej Jan Paweł II. Papież z Polski wskazywał przed laty: "Koniecznie należy podjąć skoordynowane i odpowiedzialne przeciwdziałanie, zanim szkody poniesione przez naszą planetę staną się nieodwracalne". 

Gospodarz Poranka Radia TOK FM przypomniał, że Jędraszewski to - tak jak Karol Wojtyła - metropolita krakowski. Ale w przeciwieństwie do późniejszego papieża oraz kierujących diecezją po nim: Franciszku Macharskim i Stanisławie Dziwiszu - nie doczekał się kardynalskiej nominacji. -  Wcale się nie dziwię, że po raz pierwszy od naprawdę bardzo dawna, metropolita krakowski nie jest kardynałem. I chyba nie zostanie, bo z trudem mieści się w kościelnej normie cywilizacyjnej, która przecież i tak goni rzeczywistość - uważa Jacek Żakowski, który podkreślił, że kwestie katastrofy klimatycznej i ekologii to dziś najważniejsze tematy.

- Można się kłócić o Mariana Banasia i innych, ale naprawdę może nie warto. Jeśli nie zajmiemy się porządnie ekologią, to niech ten Banaś będzie sobie do końca świata prezesem NIK-u, bo... to długo nie potrwa - podsumował dziennikarz. 

Całego przeglądu prasy Jacka Żakowskiego posłuchasz w aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (232)
Jacek Żakowski o słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego: Co się w głowie tego hierarchy roi, to jest po prostu niesamowite
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 43 razy 25

  Kochani !

  Nauki kościoła, tfu, katolickiego zawsze były

  w kontrze do prawdziwej NAUKI !

  Ten katolicki jaskiniowiec jest na to najlepszym dowodem.

 • Przemek Swat

  Oceniono 34 razy 24

  Franciszek taki dobry PIAR kościółkowym robi, jest proekologiczny i się stara być taki ludzki,a ten różowy znajomy kumpel Paetza taką czarną robotę robi i wszystko na odwrót co tamten.
  Ale jakoś słów potępienia ze strony tamtego białego szefa nie słychać.
  Tak w ogóle, to bliżej prawdy jest stanowisko Jędraszewskiego,bo taki znany jest z historii od blisko dwóch tysięcy lat i nadal jest taki cały, może prawie cały KRK,a Franciszek to taki piarowiec,dla zamydlenia oczu laikatu.

 • marudna.maruda

  Oceniono 28 razy 20

  Czy te "bogobojne" wypowiedzi biskupa nie są aby na zamówienie najlepszej ze zmian? Przecież on wyraźnie prowokuje, koncentruje na sobie i swoich bredniach uwagę, odsuwając w cień Banasia, hejterów w ministerstwie, ocenę, jaką nam wystawia UE... Niemożliwe, żeby bez zgody zwierzchności swojej publicznie wypowiadał się w takim tonie i otrzymywał oklaski od prezydenta i pochwaly od zwyczajnego posła.

 • liwia01

  Oceniono 25 razy 19

  Proponuję wszystkim katolikom wziąć się wreszcie zmobilizować i zapoznac z dziejami kk a także wgłębić się pilnie w głoszone "nauki".Kościół nigdy nie był święty,jedynie taki udaje. Nie głupio tak należeć do organizacji,o której się tak niewiele wie?

 • Kris P

  Oceniono 22 razy 14

  Ten Jedraszewski jest skończonym durniem.
  Co z tego, że "owieczki" o tym się przekonają za kilka lat dopiero? Już go nie będzie na tym świecie, ale co prostaczkom namąci teraz w głowach to jego.

  Nadzieja, że swoich durnych genów dalej nie przekazał, pewności jednak nie ma..

 • H2O H2O

  Oceniono 22 razy 14

  Najwięcej opętań jest pośród katolików... może warto pomóc człowiekowi i umówić Jego na spotkanie z Ojcem Bashoborą? Egzorcyzmy, wskrzeszanie i te sprawy, coś w końcu pomoże. Tylko mi tu bez minusowania szatany! Sprawa jest poważna, tu chodzi o duszę człowieka i jego ewentualne życie wieczne!

 • marc.pl

  Oceniono 14 razy 10

  Kretyni przejmują całkowitą kontrolę nad naszym krajem - czym większy głupiec tym ma większe poparcie społeczne.

 • adam.c.54

  Oceniono 13 razy 9

  Zjawiskiem naprawde niebezpiecznym dla swiata to sa ci panowie w czarnych sukienkach i czerwono -purpurowych nakryciach glowy. I to nie tylko ci mieszkajacy w Polsce.

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 17 razy 9

  Hierarcha dobre sobie normalny czarny który w swojej strukturze zawodowej osiągnął jakiś tam wyższy szczebelek, musi być bardzo dobry w ciumkaniu!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX