17 mln zł za apartament w Warszawie. To polski rekord 2019 roku

Ponad 36 tysięcy zł - tyle kosztował metr kwadratowy najdroższego mieszkania w Polsce. W sumie nabywca dwóch połączonych apartamentów w zrewitalizowanej kamienicy w centrum Warszawy zapłacił 17 mln złotych.
Zobacz wideo

Jak informuje portal urban.one, najdroższe mieszkanie w Polsce ma 470 metrów i mieści się w kamienicy przy ul. Foksal. Zapłacone przez nabywcę 17 mln zł, to jedna z najwyższych kwot przeznaczonych na pojedyncze mieszkanie w całej historii III RP i odpowiada cenie wystawionego właśnie na sprzedaż XVI-wiecznego zamku nad Loarą na 9-hektarowej działce. Za 36 tys. złotych, a tyle kosztował metr mieszkania, można kupić całą kawalerkę w Chełmnie.

Drugie najdroższe mieszkanie - kupione w tym roku w Polsce - kosztowało 11,5 mln zł.

Z kolei w Gdańsku padł rekord ceny za działkę pod zabudowę biurową. Grunt o powierzchni 0,3 ha sprzedano za 143,5 mln zł, czyli jeden m kw. był warty prawie 42 tys. zł. To tyle samo, co cena wywoławcza za rajską, 220-hektarową wyspę Darby na Bahamach - podkreśla urban.one.

Najtaniej niezmiennie jest w mniejszych miejscowościach, w budynkach, których standard pozostawia wiele do życzenia. W Wałbrzychu lokal dwupokojowy, położony na parterze, o metrażu 40 m kw. kosztował zaledwie 41 tys. zł.

DOSTĘP PREMIUM