Jest oświadczenie szpitala z Białej Podlaskiej ws. odwołania doktora Riada Haidara

Dr Riad Haidar od 30 lat kierował oddziałem neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej - teraz musi się z tą funkcją pożegnać. Neonatolog-pediatra to w tej kadencji również poseł Koalicji Obywatelskiej, a dyrektorem szpitala, w którym pracuje, od listopada jest radny Zjednoczonej Prawicy. Mieszkańcy Białej Podlaskiej na czwartek zapowiedzieli protest w obronie lekarza.
Zobacz wideo

Dr Riad Haidar przez ostanie 30 lat kierował oddziałem neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej. Teraz poinformował na Facebooku, że stracił stanowisko. "Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu" - napisał Haidar. Jak podkreślał, jego zdaniem jest to decyzja "wyłącznie polityczna". 

Sam Haidar w tej kadencji został posłem Koalicji Obywatelskiej, wcześniej związany był z lewicą.  - Lekarz i poseł KO Riad Haidar od stycznia nie będzie kierował oddziałem neonatologicznym szpitala w Białej Podlaskiej. Zadecydował o tym dyrektor szpitala, radny Zjednoczonej Prawicy – napisał w poniedziałek na Twitterze szef PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że Riad Haidar przez ponad 40 lat uratował tysiące maluchów. "Poseł Koalicji Obywatelskiej i jeden z najlepszych lekarzy w kraju od stycznia nie będzie kierował oddziałem neonatologicznym szpitala w Białej Podlaskiej. Decyzję podjął dyrektor szpitala, radny Zjednoczonej Prawicy" - napisał.

Szpital wydaje oświadczenie

Oświadczenie w tej sprawie wydał także szpital. "Należy zaznaczyć, że Pan doktor udziela świadczeń oraz pełni funkcję lekarza kierującego Oddziałem Neonatologicznym w oparciu o umowę kontraktową w wyniku konkursu na czas określony, która wygasa 31 grudnia 2019 roku" poinformowano. Jak dodano, w grudniu doszło do spotkania dr. Haidara z dyrekcją placówki. "Została mu przedstawiona jednostronnie podpisana umowa dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. Pan Doktor - nad czym ubolewamy - nie przyjął powyższej propozycji" - napisano w oświadczeniu. Podkreślono, że na stanowisko ordynatora neonatologii zostanie ogłoszony konkurs. "Dyrekcja szpitala - kierując się przede wszystkim dobrem małych pacjentów - jest otwarta na dalszą współpracę z Panem doktorem Riadem Haidarem" - czytamy w piśmie szpitala. 

Jerzy Owsiak nie kryje zdumienia

Dr Riad Haidar od lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zamieszanie wokół niego skomentował też Jurek Owsiak. We wpisie na Facebooku WOŚP decyzję dyrekcji szpitala oceniono jako "fatalną". "Riad Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie. Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce" - napisał Owsiak. 

Mieszkańcy Białej Podlaskiej na czwartek zapowiedzieli protest w obronie lekarza.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Jest oświadczenie szpitala z Białej Podlaskiej ws. odwołania doktora Riada Haidara
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 11 razy 11

  Kiedyś , jak zaczęli wymieniać sędziów, na tych co im pasują, przyszła mi do głowy taka abstrakcyjna myśl do glowy, którą należało szybko się rozstać, że względu na wysoki poziom szaleństwa, które ta myśl zawierała. Chodziło o to ,ze skoro chcą mieć wpływ na wybór sędziów, to czemu nie mieliby mieć ochoty wybierać ordynatorow?
  Od dziś zaczynam brać s?ę własnych myśli.

 • zbag19

  Oceniono 4 razy 4

  "co by tu jeszcze spieprzyć Panowie (.....) skoro jest jeszcze tyle do spieprzenia" - to Młynarski ciągle aktualny.
  ale "ciemny lud wszystko kupi" (to J. Kurski) i dalej będzie popierał do-o-o-o-o-brą zmianę.

 • stanislaw.kupiec

  Oceniono 5 razy -5

  W szpitalu wskazane jest zatrudnienie ordynatora na cały etat , a na dwa dni w miesiącu jak panu posłu się przypomni że ma obowiązki w szpitalu. dostał propozycję pracy jako lekarz specjalista na dobrych warunkach - odmówił bo nie dostanie tyle co ordynator za cały etat i to podobno jest lekarz z powołaniem ? Żenada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX