Ciepło, ale z silnym wiatrem. Na Bałtyku możliwy sztorm. [PROGNOZA POGODY]

Jak poinformowało w środę IMGW, na Pomorzu w ciągu najbliższej doby możliwy jest sztorm przy wschodniej linii brzegowej Bałtyku. Prędkość silnego wiatru z zachodu może osiągnąć nawet 9 stopni w skali Beauforta.
Zobacz wideo

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało w środę ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku. Zachodni wiatr w ciągu dnia może osiągnąć w porywach do 8 stopni w skali Beauforta, zaś po północy do 9 w skali Beauforta.

Alert obowiązuje do 2 stycznia do godz. 8.

Prognoza pogody na początek roku

W całym kraju w środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przejaśnienia możliwe jedynie w centrum. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Niemal w całym kraju (z wyjątkiem gór) temperatura będzie dodatnia. Najcieplej ma być w Gdańsku i Wrocławiu: 5 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Zakopanym: - 2 stopnie. 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie na północnym wschodzie może być porywisty, nad morzem w porywach do 70 km/h. 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1017 hPa i będzie się wahać.

W czwartek (2 stycznia) w dalszym ciągu dominować będzie małe i umiarkowane zachmurzenie. Będzie za to cieplej. Na południowym-zachodzie kraju - w Jeleniej Górze i Zielonej Górze nawet 6-7 stopni ciepła. Najchłodniej ma być w Rzeszowie: 1 stopień. 

DOSTĘP PREMIUM