Jak oswoić starość? Posłuchaj podcastów TOK FM

Kultura młodości, ageizm, wykluczający język - nasza rzeczywistość nie jest szczególnie przyjazna dla seniorów? Z czego to wynika i jak z tym walczyć? Polecamy podcasty TOK FM na ten temat.
Zobacz wideo

"Polska dla seniorów" to specjalna akcja TOK FM z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, które przypadają 21 i 22 stycznia. Złożą się na nią: audycje, ekskluzywne podcasty oraz specjalne materiały dostępne na tokfm.pl. Oddamy głos seniorom - zapytamy, jak im się żyje w Polsce, jakie mają oczekiwania, jakie problemy i wyzwania widzą. Porozmawiamy z ekspertami i praktykami o tym, jak zabezpieczyć przyszłość starszych ludzi, a tym samym nas wszystkich.

Czy w starość można wchodzić w sposób spokojny i bezstresowy? Na czym polega ageizm i jak sobie z nim radzić? I jak czują się seniorzy w czasach kultu młodości? To tematy, które Tomasz Stawiszyński poruszył w swojej rozmowie z Justyną Dąbrowską z Laboratorium Psychoedukacji.

Socjolodzy i psycholodzy społeczni od dawna twierdzą, że współczesna kultura jest obsesyjnie skoncentrowana na młodości, starość zaś marginalizuje i wypiera. Jakie są tego konsekwencje? I na czym polega brutalny konflikt pokoleń, który z takich parametrów kulturowych wynika? Nad tymi kwestiami zastanawia się Tomasz Stawiszyński w Kwadransie Filozofa. 

Paweł Sulik po wpisie Roberta Biedronia, w którym ten nazwał kandydatów PiS do Europarlamentu „leśnymi dziadkami i dinozaurami”, pyta o język debaty na temat osób starszych.

Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Zespołu do spraw Równego Traktowania – wskazuje, że takie wypowiedzi pojawiają się wśród polityków wszystkich partii. Jak mówić, żeby nie używać dyskryminującego języka? Posłuchaj podcastu!

Paweł Sulik po wpisie Roberta Biedronia, w którym ten nazwał kandydatów PiS do Europarlamentu „leśnymi dziadkami i dinozaurami”, pyta o język debaty na temat osób starszych.

Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Zespołu do spraw Równego Traktowania – wskazuje, że takie wypowiedzi pojawiają się wśród polityków wszystkich partii. Dlaczego jest w nas tak mało wrażliwości na te kwestie?

DOSTĘP PREMIUM