Operator TVP został nagrany, jak uderza kamerą szefową gabinetu marszałka Senatu

Kancelaria Senatu zamieściła na Twitterze nagranie, na którym widać jak operator Telewizji Polskiej wychodząc z budynku parlamentu, uderzył w głowę kamerą dyrektor gabinetu marszałka Senatu.
Zobacz wideo

Na nagraniu widać, jak z budynku w kompleksie parlamentarnym do samochodu wychodzi marszałek Tomasz Grodzki. Podąża za nim mężczyzna z mikrofonem i operator z kamerą.

Do samochodu podeszła też kobieta. Wtedy wpadł na nią operator i uderzył kamerą w głowę.

„Skandaliczne zachowanie ekipy TVP Info wobec dyrektor gabinetu Marszałka Senatu! Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą. Obecnie przebywa w szpitalu. Złożyliśmy wniosek o odebranie akredytacji prasowych dla ekipy, biorącej udział w zdarzeniu - czytamy w twitterowym wpisie profilu Senatu.

Do sytuacji odniosła się część polityków Koalicji Obywatelskiej. - To niebywałe! Do agresji werbalnej ze strony TVP dochodzi jeszcze agresja fizyczna! - skrytykował Jan Grabiec z PO.Część komentatorów jest jednak zdania, że całe zajście to nieszczęśliwy wypadek.

- Jednak nie używałbym w tej sytuacji przesadnych słów. Nie wierzę żeby operator chciał komukolwiek zrobić krzywdę, przypadkowe uderzenie, oby okazało się niegroźne. Ale nie karałbym kogoś kto, jak sądzę, nie miał złych intencji - skomentował Konrad Piasecki z TVN24.

Małgorzata Daszczyk przebywa obecnie w szpitalu.

TOK FM PREMIUM