Sędzia Juszczyszyn pojedzie do Sejmu, aby osobiście przejrzeć listy poparcia do nowej KRS

Sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu, aby osobiście przejrzeć listy poparcia do nowej KRS - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Zobacz wideo

"Sąd Okręgowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 13 stycznia 2020 r. zarządził oględziny zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Oględziny tych dokumentów sąd wyznaczył na 21 stycznia 2020 r. w siedzibie Kancelarii Sejmu" - czytamy w komunikacie, który pojawił się we wtorek na stronie internetowej sądu.

W piśmie tym czytamy ponadto, że 13 stycznia wpłynęło do sądu w Olsztynie pismo Kancelarii Sejmu "z wnioskiem o przeprowadzenie przez sąd dowodu poprzez przejrzenie oryginałów dokumentów objętych postanowieniem z 20 listopada 2019 r. w zakresie zgłoszeń kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa i wykazów obywateli, którzy udzielili poparcia kandydatowi na członka Krajowej Rady Sądownictwa w siedzibie Kancelarii Sejmu".

Przypomnijmy - sędzia Paweł Juszczyszyn - w listopadzie zażądał - pod rygorem grzywny - udostępnienia list osób popierających kandydatów do KRS. Kancelaria Sejmu nie wykonała jednak tego polecenia. W związku z czym sędzia Juszczyszyn wezwał jej szefową - Agnieszkę Kaczmarską - na przesłuchanie. Zaplanowano je na 24 stycznia. 

Oględziny w Kancelarii Sejmu zaplanowano na 21 stycznia

W oświadczeniu, które wydał we wtorek rzecznik SO w Olsztynie czytamy: "Kancelaria Sejmu uzasadniła swój wniosek ciążącym na niej, jako administratorze danych osobowych 3124 obywateli objętych powyższym wykazem, obowiązku zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa tych danych osobowych, w tym ochrony przed niedozwolonym lub niezgodnym z prawem przetwarzaniem oraz przypadkową utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem" - informuje we wtorkowym oświadczeniu sąd w Olsztynie".

W związku z tym, sąd - jeszcze w tym samym dniu - "postanowił zarządzić oględziny przez cały skład sądu w osobie Pawła Juszczyszyna oraz protokolanta oryginałów dokumentów złożonych w Kancelarii Sejmu.

Jak czytamy na stronie sądu, oględziny wyznaczono na 21 stycznia 2020 roku, na godz. 9, w siedzibie Kancelarii Sejmu, wzywając na nie Agnieszkę Kaczmarską - szefową Kancelarii Sejmu i zobowiązując ją do ułatwienia dostępu do opisanych tam dokumentów – pod rygorem skazania na grzywnę w przypadku niezastosowania się bez uzasadnionych przyczyn do zarządzenia w przedmiocie oględzin.

"Sąd Okręgowy w Olsztynie tym samym postanowieniem oddalił wniosek Szefowej Kancelarii Sejmu z dnia 29 listopada 2019 r. o uchylenie postanowienia nakazującego jej przedstawienie zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa" - czytamy w komunikacie.

Problemy sędziego Juszczyszyna

Przypomnijmy - po tym, jak w listopadzie sędzia Juszczyszyn zażądał opublikowania list poparcia pod kandydatami do KRS, Ministerstwo Sprawiedliwości cofnęło mu delegację do Sądu Okręgowego, a prezes Sądu Rejonowego zawiesił go na miesiąc w orzekaniu. Finalnie Izba Dyscyplinarna SN uchyliła tę decyzję.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Sędzia Juszczyszyn pojedzie do Sejmu, aby osobiście przejrzeć listy poparcia do nowej KRS
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 8 razy 6

  Wystarczyło czasu na sfabrykowanie nowych list /choć długo to trwało za kasę łajzy się zawsze znajdą!/

 • jakub1975wawa

  Oceniono 4 razy 4

  Nie zdziwię się jesli w kancelarii sejmu wybuchnie ,, przypadkowy" pożar

 • indan

  Oceniono 4 razy 4

  Pani z kancelarii powinna przynieść listę w zębach.

 • hans_gl

  Oceniono 3 razy 3

  nie dam. nie mam klucza.

 • sromotny_kobziarz

  Oceniono 8 razy 2

  2bxornot2b B2B bot już błyszczy.
  Sędzia Juszczyszyn zadba, żeby nikt nie stał ponad prewem. Ciekawe jakie kwiatki są w tych listacj poparcia.

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  To, ze sami sie wybrali - to zadna tajemnica. Teraz sfabrykowali z pewnoscia nowe listy kupujac kolejnych szmaciarzy. Tez ciekawe dowiedziec sie, co za jedni, oczywiscie jesli zbawca pozwoli popatrzec.

 • jagoda2541

  Oceniono 1 raz 1

  Mieszkam w Kielcach ,a mój wniosek o zadośćuczynienie Pani sędzie z kieleckiego Sądu Rejonowego Beata Kupiec przekazała do Wrocławia w/właściwości .Do wniosku doręczyłam prośbę żeby na zaistniałą sytuację(siostra choruje na epilepsję lekko oporną z utratą przytomności i to z nią musiała bym stawiać się na rozprawę we Wrocławiu , bo nikt mi z nią nie zostanie) żeby sprawa odbyła się w miejscu mojego zamieszkania prośbę swoją udokumentowałam kartami szpitalnymi siostry,lecz sędzia Beata Kupiec na posiedzeniu niejawnym postanowiła moją sprawę przekazać do Wrocławia postanowieniem prawomocnym.Do Pani mecenas zadzwoniłam 27.11.2019 r o godzinie 16:30-telefonu nie odebrała ,ponieważ nie miałam z nią żadnego kontaktu postanowiłam porozumieć się za pomocą sms na co mam dowody gdzie przesłała mi mało czytelne zdjęcia odpowiedzi na mój pozew.
  Pozwanym prze zemnie jest Kancelaria Prawna Mariusz Brysika ,która pomówiła mnie o liczne oszustwa i wyłudzenia na szkodę jego mocodawcy Getin Bank.Udostępniono mi również szczegółowe dane nie znanych mi osób na których na miałam przepisywać mój skradziony majątek w Kancelarii Notarialnej KBSR I NOTARIUSZ SPÓŁKA PARTNERSKA -WROCŁAW.
  Niedługo mnie rok i jak na chwilę obecną nic się nie dzieje.
  Sąd czeka ,że nie dożyje sprawy i zostanie umorzona ,dlatego ustanowiłam mojego syna jako pełnomocnika procesowego w razie mojej śmierci.

 • hunter1111

  Oceniono 1 raz 1

  to nie jest już normalny kraj, zaniedbaliśmy to nie rozmawiaj z pisakami kiedy chcieli rozmawiać o tusku i panstwie, teraz juz o państwie rozmów nikt nie to czy, nasi wygrali a ze są bolszewickimi chamami? nam tez coś skapnie
  spróbujmy jeszcze raz z nimi rozmawiać, dla polski

 • Tomasz Bartosiewicz

  Oceniono 2 razy 0

  No to chłopie kamizelkę kuloodporną załóż i zabierz ze sobą obstawę żeby potem nie było, że przepadłeś bez śladu. Powodzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX