Prezydent ma powołać sztab antykryzysowy. Miałby reagować na "kłamstwa Władimira Putina"

Jak podaje radio RMF FM, prezydent Andrzej Duda powoła specjalny sztab kryzysowy w związki z 5. Światowym Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia w Jerozolimie.
Zobacz wideo

Jak informuje RMF, zadaniem sztabu będzie "na bieżąco wychwytywać kłamstwa Władimira Putina", który w Izraelu wygłosi przemówienie. Rządzący mają też planować publikacje w zagranicznej prasie. 

Piąte Światowe Forum Holokaustu odbędzie się Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie. Udział zapowiedzieli czołowi światowi przywódcy. Wśród nich nie pojawi się Andrzej Duda, który nie otrzymał możliwości zabrania głosu podczas uroczystości. Przemawiał będzie za to  Władimir Putin.

Rosyjski przywódca wywołał ostatnio kontrowersje swoimi wypowiedziami, w których obwiniał Polskę o wybuch drugiej wojny światowej. Istnieje obawa, że tego rodzaju przekaz znajdzie się też w jego przemówieniu 23 stycznia

Jak informuje RMF, Kancelaria Prezydenta powoła specjalny sztab antykryzysowy, który będzie na bieżąco reagował na sytuację.

Putin o polskiej historii

Władimir Putin, przypomnijmy, kilkukrotnie w ostatnim czasie zarzucił Polsce współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej, zarzucał władzom II RP współpracę z Adolfem Hitlerem. Zdaniem Władimira Putina przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Podkreślił przy tym wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia.

DOSTĘP PREMIUM