Pogoda. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W porywach może osiągnąć nawet 80 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek przed silnym wiatrem w części powiatów województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego oraz przed marznącymi opadami deszczu i mżawki w dwóch powiatach województwa podkarpackiego.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h lub 50 km/h. W porywach może on osiągnąć 80 km/h. Ostrzeżenie dotyczy południowych powiatów województw opolskiego i dolnośląskiego oraz północnych pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Na południu Podkarpacia, w powiatach leskim i bieszczadzkim IMGW przewiduje natomiast wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledż. Alert dla tych powiatów jest pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie meteorologiczne wydawane jest, gdy spodziewane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest wówczas ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Wydanie ostrzeżenia meteorologicznego mobilizuje centra zarządzania kryzysowego oraz inne służby do zwiększonej gotowości.

Pogoda. Niekorzystne warunki biometeorologiczne

IMGW ostrzega także, że przełom stycznia i lutego upłynie pod znakiem niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Rano możemy spodziewać się niskich temperatur. IMGW ostrzega, że porywisty wiatr negatywnie wpłynie na poczucie komfortu oraz obniży temperaturę odczuwalną.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i tetsuj przez dwa tygodnie.

TOK FM PREMIUM