Białystok trzyma kciuki za "Boże ciało" i Bartosza Bielenię. Oscarowa gala już 9 lutego

Odtwórcy głównej roli w "Bożym ciele" Jana Komasy najbardziej kibicują uczniowie VI Liceum Ogólnokształcoącego, które aktor ukończył oraz Młodzieżowy Dom Kultury, w którym stawiał pierwsze aktorskie kroki.
Zobacz wideo

Film Jana Komasy "Boże ciało" został nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film zagraniczny". O tym, czy zdobędzie statuetkę, dowiemy się podczas oscarowej gali - już w nocy z niedzieli na poniedziałek - z 9 na 10 lutego

Białystok. "Bartosz Bielenia - powodzenia"

Odtwórcą głównej roli w "Bożym ciele" - chłopaka udającego księdza - wcielił się pochodzący z Białegostoku 28-letni aktor filmowy i teatralny Bartosz Bielenia. 

Przed oscarową galą rodzinne miasto aktora mocno kibicuje zarówno jemu, jak i sukcesowi "Bożego ciała". Na płocie Młodzieżowego Domu Kultury, w którego teatrze Klaps Bielenia szlifował swój warsztat, powieszono transparent "Oscary 2020. Bartosz Bielenia - powodzenia". 

Za aktora trzymają kciuki również nauczyciele i uczniowie VI Liceum Ogólnokształcące, które ukończył Bielenia. 

Oscary 2020 - kiedy i gdzie oglądać transmisję?

W 2020 roku akademia ponownie zdecydowała, że Oscary obędą się bez jednego prowadzącego, a jego miejsce zajmie liczne grono znanych twarzy Hollywood. Tym razem padło m.in. na Diane Keaton, Mahershala Ali, Reginę King czy Keanu Reevesa, a więc pojawią się zarówno nagrodzeni, jak i wciąż oczekujący na swoją statuetkę. Ma to z jednej strony ograniczyć wydatki, z drugiej natomiast przyspieszyć rozwój wydarzeń w czasie gali.

Rozdanie nagród odbędzie się nieco wcześniej niż dotychczas, bo 9 lutego. Transmisję gali będzie można obejrzeć na żywo na oficjalnym kanale Oscarów w serwisie YouTubie.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

DOSTĘP PREMIUM