"Guardian" wybrał 10 najfajniejszych dzielnic w Europie. Jest jedna z Polski

Brytyjski "Guardian" wybrał 10 najfajniejszych dzielnic w różnych miastach Europy. Na liście znalazło się też warszawskie Powiśle.
Zobacz wideo

Jak wskazują dziennikarze "Guardiana" wybrane przez nich dzielnice są mniej znane turystycznie. Ale to właśnie wizyta w tych miejscach pozwala poznać tkankę miasta. Na liście znalazła się między innymi plac Järntorget w Sztokholmie, dzielnica uniwersytecka w Brukseli czy El Cabanyal w Walencji.

Powiśle wyróżnione

Wśród wyróżnionych dzielnic jest też warszawskie Powiśle. "Guardian" pisze, że kiedyś było to miejsce o nie najlepszej reputacji, ale dzięki boomowi gospodarczemu – szczególnie latem – dzielnica tętni życiem. "Czas odrzucić założenie, że Warszawa jest szara i zimna, ponieważ przez większą część roku jest naprawdę zielona i gorąca" – napisano w artykule.

"Guardian" poleca przede wszystkim różnorodność atrakcji na czele z Bulwarami Wiślanymi i Centrum Nauki Kopernik, ale też liczne restauracje z szeroką ofertą rzemieślniczymi piwami czy swojskimi pierogami. Ale nadwiślańska dzielnica to też ślady historii.  "Powiśle było areną walk z nazistami w czasie Powstania Warszawskiego i z dumą nosi blizny po pociskach" – podkreślono w artykule.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM