Marsze Równości przeciw strefom wolnym od LGBT. "Jesteśmy ludźmi, nie ideologią"

Komitety organizacyjne blisko 30 zorganizowanych w ubiegłym roku w Polsce Marszów Równości zapowiadają, że nie zrezygnują z przeprowadzania takich imprez. Apelują też do samorządów o wycofywanie się z uchwał dyskryminujących osoby LGBT.

Komitety organizacyjne 27 Marszów Równości z całej Polski przygotowały wspólny apel, w którym zobowiązują się do kontynuowania tego rodzaju imprez. Jednak przede wszystkim domagają uruchamiania przez samorządy programów antydyskryminacyjnych i wycofywania się gmin oraz powiatów z uchwał tworzących "strefy wolne od LGBT". - Chcemy dotrzeć do wszystkich. Do rządu i samorządów, do obywateli i obywatelek. Bo mamy po prostu dosyć - apeluje Katarzyna Rosińska, jednak z organizatorek ubiegłorocznego Marszu Równości w Białymstoku.

W całej Polsce jest już ponad 80 rad gmin, powiatów lub sejmików wojewódzkich przyjęło takie stanowiska. Kilka już zostało zaskarżonych do sądów administracyjnych przez Rzecznika Praw Obywatelskich. - Chociaż to forma dyskryminacji sprzeczna z prawem międzynarodowym i krajowym, to strefy takie obejmują już jedną trzecią powierzchni Polski - przypomina Rosińska.

Marsz Równości w Białymstoku, chociaż fizycznie atakowany - w stronę jego uczestników leciały kamienie i butelki - przez narodowców i religijnych fanatyków, przeszedł całą zaplanowaną trasą stając się ogólnopolskim symbolem walki o prawa społeczności LGBT. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Marsze Równości przeciw strefom wolnym od LGBT. "Jesteśmy ludźmi, nie ideologią"
Zaloguj się
 • C ZA

  Oceniono 6 razy 2

  Pierniczenie o rzekomej ideologii LGBT to tak samo podłe zagranie, jak w przypadku hitlerowców dorabianie żydom pojęcia "rasy". W obu przypadkach chodzi o jakąś rzekomo bardzo groźną dla społeczez ale też niezbywalną cechę. Dlatego każdy żyd tak samo jak każdy przedstawiciel LGBT, z dziećmi włącznie byli lub są jej "nosicielami". Jak w przypadku żydów się to skończyło, się każdy.

 • Daniel Kepinski

  0

  Równość ale nie dla wszystkich każdy człowiek ma prawo wieżyc w swoje przekonania usunąć tęczowa ideologię i zostanie nazizm w czystej postaci Hitler też chciał równości dla siebie

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Wolnsc nie iestnieje w oderwaniu od moralnosci, a wiara jest fundamentem moralnosci.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Niestety ale za ideologia eldziebiete stoja konkretni ludzie, bo czyz moze istniec ideologia bez ludzi? Czlowiek opanwany przez chorobe zasluguje na szacunek jednak ideologia, ktora nakazuje mi wierzyc iz homseksualisci roodza sie w zwiazkach homseksulanych jest chora niebezpieczna ideologia, na ktora nie ma miejsca w sferze publicznej..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX