Robert Kubica o DTM: Przed 2006 rokiem Formuła 1 też zbyt popularna nie była

Na świecie to bardzo znana seria, stoi na bardzo wysokim poziomie. Będę miał możliwość ścigania się z bardzo utalentowanymi kierowcami - tak o swoich startach w serii wyścigowej DTM mówił w TOK FM Robert Kubica.
Zobacz wideo

Robert Kubica już oficjalnie w nadchodzącym sezonie będzie ścigać się w serii DTM w samochodzie BMW. To bardzo popularna - szczególnie w Niemczech - seria wyścigów - nazywana "Formułą 1 z dachem". Ale w Polsce nie jest jeszcze tak rozpoznawalna. - Na świecie to bardzo znana seria, stoi na bardzo wysokim poziomie. Będę miał możliwość ścigania się z bardzo utalentowanymi kierowcami. A co do popularności w Polsce, to powiem tak: Formuła 1 przed 2006 rokiem (wtedy Kubica zaczął starty w tych wyścigach red.) też zbyt popularna nie była, a po miesiącu mieliśmy mnóstwo specjalistów. Fani znają DTM i mam nadzieję, że kibice z Polski, a wyścigi będą na torach przy granicy z naszym krajem, przyjadą. Seria DTM jest też bardziej otwarta i dostępna niż F1 – przekonywał w rozmowie z Przemysławem Pozowskim w TOK FM Kubica.

Polski kierowca będzie jeździł samochodem BMW, ale w barwach prywatnego zespołu Orlen Team ART. - Idąc do DTM, wchodzisz na teren specjalistów. Nawet czołowi kierowcy F1 nie mieli łatwo w tej serii. Potrzeba czasu. Mam nadzieję, że będę sobie radził dobrze. Doping polskich kibiców jest niezwykle ważny, dlatego wszystkich zapraszam na wyścigi DTM, gdzie będą mogli podziwiać, mam nadzieję biało-czerwone BMW walczące o czołowe lokaty – mówił Robert Kubica. Jak dodał, jego auto BMW M4, ma jedną ciekawą cechę. - Ma kokpit z włókna szklanego, tam nie ma blachy. Wygląda zatem bardziej futurystycznie niż BMW M4, jakie można spotkać na drogach – mówił.

Jednocześnie Kubica pozostanie kierowcą testowym zespołu F1 - Alfa Romeo Racing Orlen. - Ten rok zapowiada się bardzo pracowicie. Za jednym zamachem przejadę dwa sezony w dwóch różnych kategoriach. W DTM mam do przejechania dziesięć weekendów, w każdym po dwa wyścigi. A i jako kierowca testowy w F1 mam bardzo dużo pracy - również poza torem. Mam nadzieję, że uda się to zgrabnie połączyć – podsumowywał Robert Kubica.

Całej rozmowy z Robertem Kubicą posłuchach dzięki aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
Robert Kubica o DTM: Przed 2006 rokiem Formuła 1 też zbyt popularna nie była
Zaloguj się
 • sopoko-spoko

  Oceniono 8 razy 4

  Formuła 1 niebyła zbyt znana przed 2006 rokiem???
  To Robercik chlapnął i ubliżył byłym mistrzom którzy ścigali się się długo przed jego urodzeniem

 • antirussia81

  Oceniono 3 razy 3

  "Na świecie to bardzo znana seria, stoi na bardzo wysokim poziomie"
  To dość dyskusyjna teza - DTM jest w od dłuższego czasu w permanentnym kryzysie. Dwa lata temu wycofał się Mercedes, na początku zeszłego roku w ostatniej chwili udało się ściągnąć do DTM Astona Martina, który ostatnio też się wycofał - po zaledwie jednym sezonie. Bardzo możliwe, że za rok albo dwa wycofa się Audi, które koncentruje się na wyścigach samochodów z napędem elektrycznym...

 • race444

  Oceniono 7 razy 3

  Kubica przestan pieprzyc bo DTM jest 10 x nudniejsza od F1.

 • Jan Kot

  Oceniono 7 razy 3

  Kiedy Robert przestanie się bawić za nasze pieniądze ?. Ten człowiek bez żadnego wykształcenia miał dobre chwile. Teraz to pasożyt na dużą skalę.

 • duda2018

  Oceniono 4 razy 2

  Zdaje się że relikwie JP2 się rozmagenetyzowaly , trzeba potrzeć o młodego ministranta aby Kubica zaczął znow wygrywać . Ewentualnie zapłacić kolejne 100mln z pieniędzy podatników.

 • byann

  Oceniono 8 razy 2

  Zdejmijcie z mediów tego idioty i mitomana. Ja oglądałem z kolegami F1 w 90 i jeździliśmy na Hungaroring. Ten wypierdek miał wtedy kilka lat.

 • safelogica

  Oceniono 6 razy 2

  Formuła I przed rokiem 2006 nie była popularna? I to mówi kierowca tej Formuły? A co żużel był popularniejszy? No tak, co tam wyścigi na słynnych torach czy w Monaco? Polski suweren do 2000 roku nie znał galerii handlowych i hipermarketów więc ich nie było. Za to formula E coś tam jest popularna??? Taaa, za pieniądze polskiego podatnika poprzez Orlen pod wodzą złodziejskiego cwaniaczka Obajtka... Polska jest już stracona

 • Piotr Dachsminimi

  Oceniono 4 razy 2

  Z punktu widzenia reklamowego decyzja sporo lepsza niż poprzednie, które miały chyba na celu wyłącznie ratunek Morawieckiego. DTM jako seria głównie niemiecka będzie reklamować orlena w Niemczech

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX