Krystyna Pawłowicz nie odpuszcza Jerzemu Owsiakowi. Zapowiada kasację od wyroku sądu

Złożę kasację od tego wyroku w praktyce zachęcającego fanów Jerzego Owsiaka do dalszej agresji i ataków fizycznych - poinformowała prof. Krystyna Pawłowicz. To komentarz do wtorkowego wyroku SA w Warszawie, który orzekł, że szef WOŚP nie musi przepraszać byłej posłanki PiS w związku z wulgarnym rozszyfrowaniem skrótu "RWKPWK".
Zobacz wideo

"Złożę kasację od tego wyroku w praktyce zachęcającego fanów J.O do dalszej agresji i ataków fizycznych. Sąd Apel. w syt.jaskrawego naruszenia prawa, swym wyrokiem dokonał sędziowskiego nadużycia prawa w interesie celebryty" - napisała we wtorek na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz (pisownia oryginalna - PAP).

Pawłowicz dodała: "To ja mam "przeprosić" J. Owsiaka i zwrócić mu koszty obu instancji... Mam mieć jako polityk grubą skórę, bo ochrona prawna w takich syt. nie należy mi się. Uchylono łagodny wyrok I inst. nakazujący J.O jedynie przeproszenie mnie. Czekam na "konkurs" - "Kto zabije Krystynę Pawłowicz" - napisała profesor (pisownia oryginalna).

Jak przekazała, sąd apelacyjny ogłosił wyrok o oddaleniu jej powództwa w całości i uznał w II instancji, że "konkurs" Jerzego Owsiaka pt. "Ruch Wypie... Krystyny Pawłowicz w Kosmos" to prawo szefa WOŚP do opinii o polityku.

Pawłowicz przegrała w sądzie z Owsiakiem

Jak podała "Gazeta Wyborcza", we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że Jerzy Owsiak nie musi przepraszać byłej posłanki i obecnej sędzi Trybunału Konstytucyjnego oraz że Krystyna Pawłowicz musi zapłacić szefowi WOŚP blisko 4 tys. zł za prawnika.

Proces miał związek z filmami opublikowanymi w maju i czerwcu 2014 r. na stronie kreciola.tv. W pierwszym z nich ogłoszono konkurs na rozszyfrowanie skrótu "RWKPWK".

Strona pozwana tłumaczyła, że w ogłoszonym kilka tygodni później rozwiązaniu chodziło o "Ruch Wysłania Krystyny Pawłowicz w Kosmos". Z kolei autorzy pozwu wskazywali, że już wcześniej istniał profil na jednym z portali o identycznym skrócie, gdzie jedno ze słów było wulgarne - "Ruch Wypie... Krystyny Pawłowicz w Kosmos". "Uważam, że Owsiak inspirował tę stronę (...) jeśli w konkursie kazał rozszyfrować skrót tej wulgarnej strony, to o czym my mówimy" - mówiła wówczas Pawłowicz. Autorzy pozwu wskazywali również, że konkurs na rozszyfrowanie skrótu "RWKPWK" wywołał falę hejterskich wpisów w internecie.

Była posłanka PiS w pozwie domagała się od Owsiaka przeprosin na profilach Owsiaka w portalach społecznościowych oraz na stronie kreciola.tv, a także 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Proces dotyczył też wypowiedzi Owsiaka, który w odpowiedzi na krytyczne słowa Pawłowicz wobec Władysława Bartoszewskiego nazwał byłą posłankę "kobietą z poglądami rodem z PRL".

W listopadzie 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Owsiak musi przeprosić Pawłowicz za swoje wypowiedzi i organizację konkursu na rozszerzenie skrótu "RWKPWK". Odrzucono natomiast żądanie zadośćuczynienia w wysokości 50 tys. zł, którego domagała się Pawłowicz.

Nie jedyny proces Owsiak kontra Pawłowicz

To nie jedyna sprawa między Krystyną Pawłowicz i Jerzym Owsiakiem. 30 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie, jaką była posłanka PiS wytoczyła twórcy WOŚP. Chodzi o słowa wykrzykiwane przez Owsiaka podczas festiwalu Przystanek Woodstock w 2017 roku: "Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać".

Sąd stwierdził winę oskarżonego, ale nie uznał go za osobę skazaną. Owsiak ma też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Wyrok jest prawomocny.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Krystyna Pawłowicz nie odpuszcza Jerzemu Owsiakowi. Zapowiada kasację od wyroku sądu
Zaloguj się
 • Hannes Quartz

  Oceniono 6 razy 2

  Zakompleksiona, zawistna, tłusta stara panna pluje jadem z zawiści że wszystkich innych ktoś kocha a jej się nawet popsuł "Piotruś" na baterie

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy 2

  Skarlały dziad musiałby przeprosić za "zdradzieckie mordy", Pawłowicz musiałaby przeprosić, że obraża estetykę, Lichocka musiałaby przeprosić, że jest chamką, duda musiałby przeprosić miliony Polaków za to co wygaduje itd.
  Daj sobie spokój Krycha.
  Pracujesz za naszą kasę. Robisz to źle, tam gdzie urząd wymaga powagi, ty wprowadzasz maniery rodem z obory i ten co ci za pracę płaci, a nie może cię zwolnić, ma prawo do krytyki, nawet wulgarnej.

 • menanocetus łagodny

  Oceniono 7 razy 1

  Krycha nie popuści. Jest z tej samej stajni co 0 a on ma jako szef dzisiejszego wymiaru sprawiedliwości najwięcej do powiedzenia a jak nie to pomoże budyń.

 • Paweł Bucholski

  Oceniono 5 razy 1

  Proponuję, żeby wyrok wydał Trybunał Konstytucyjny w składzie trzyosobowym: mgr Przyłębska, tow. Piotrowicz i sama zainteresowana, jako najlepiej zorientowana w sprawie. Że nie jest kompetentny? A czy pierwszy raz?

 • liwia01

  Oceniono 7 razy 1

  Ależ zażarte,mściwe warcholstwo przekonane o swej genialności i wyjątkowości. Słabe to i bez klasy.

 • mokrykapiszon1111

  0

  Leciała pani z panem aeroplanem puszczali sobie pszczoły na d..y goły.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Milicyjny ofsiek zawsze dziewica za dobrej zmiany sproro stracil ze swojego dziewictwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX