Radny z Tuchowa broni uchwały o "strefie wolnej od LGBT". "Będziemy się sprzeciwiać tej agresywnej homopropagandzie"

To jest stanowisko rady do tej homopropagandy wszędzie, gdziekolwiek by nie istniała - mówił na antenie TOK FM przewodniczący rady miasta Tuchowa, Stanisław Obrzut. Jednak nie potrafił podać sytuacji, w której w Tuchowie homopropaganda miałaby miejsce.
Zobacz wideo

Po 26 latach wspólnych działań partnerskich gmina Saint-Jean-de-Braye we Francji zawiesiła oficjalne stosunki z gminą Tuchów (woj. małopolskie). Taką informację podały w poniedziałek francuskie media. W jej ramach uczniowie z liceum we Francji i w Tuchowie wyjeżdżali np. na wymiany czy staże. Powód zerwania współpracy to uchwała o "strefie wolnej od LGBT", którą przyjęli radni tego miasteczka w maju 2019 roku. Burmistrz Tuchowa wyjaśniała w TOK FM, że była przeciwna takiemu stanowisku, ale nie miała większości w radzie i dlatego nie wiele mogła zrobić.

Natomiast przewodniczący rady miasta, Stanisław Obrzut z PiS, przekonywał w TOK FM, że partnerstwo z francuską gminą nie zostało do końca zerwane. - Ta sensacja to do tej pory medialna wiadomość. Przysięga bliźniacza jest dalej ważna. Rada miasta Saint-Jean-de-Braye prosi o wytłumaczenie, dlaczego głosowaliśmy uchwałę przeciwko LGBT i o jej usunięcie. W oczekiwaniu na odpowiedź oficjalne relacje między gminami będą zawieszone. Nie są zawieszone za to wymiany szkolne i szkolenia - przekonywał Obrzut i sam zaczął naciskać, aby prowadzący audycję Paweł Sulik zaprezentował fragmenty uchwały na antenie. Oto jej fragment:

"Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej! Gmina Tuchów wolna od ideologii LGBT+ (ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender i inne). Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy- zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego- nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT+.

1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników"). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców!

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości!

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m. in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania, np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów!"

Radny w defensywie

Sulik dopytywał radnego z Tuchowa, kiedy w jego mieście została zaatakowana wolność słowa.  Stanisław Obrzut nie odpowiedział i odesłał prowadzącego i słuchaczy do uchwały. - Jasno trzeba stwierdzić, że została wywołana wojna ideologiczna, ogromne nasilenie było tej propagandy, były obawy mieszkańców i były oczekiwania, żeby podjąć uchwałę - przekonywał Obrzut i dodawał, że radni zrobili to "na żądanie" i "zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców". Prowadzący próbował uzyskać informację, jaki problem w gminie rozwiąże ta uchwała. - Wyrażamy wolę, że będziemy się sprzeciwiać tej propagandzie prowadzonej w sposób agresywny. To jest stanowisko rady do tej homopropagandy - wszędzie gdziekolwiek, by nie istniała - odpowiedział przewodniczący rady miasta Tuchowa.

Nie potrafił jednak podać sytuacji, w której Tuchowie homopropaganda miałaby miejsce, ale.... -  Na sytuację trzeba być przygotowanym i wyprzedzać. Nie można reagować, kiedy sytuacja już wystąpi - powiedział na antenie TOK FM. 

Tymczasem, jak donosi lubelska "Gazeta Wyborcza", na tę sytuację zareagował Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy na Lubelszczyźnie, który do władz Saint-Jean-de-Braye wysłał zaproszenie do współpracy. W liście napisał: "Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne".

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (105)
Stanisław Obrzut, przewodniczący rady miasta Tuchowa o strefie wolnej od LGBT
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 19 razy 13

  Panie Odrzut, a co z nachalną katopropagandą?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 27 razy 13

  Ludzie owładnięci manią zwalczania homoseksualizmu mają poważne problemy z głowami.
  Z etyką i moralnością również.
  Jedyną ideologią, niezależnie od panującej opcji politycznej, oficjalnie wprowadzoną i utrzymywaną w przestrzeni publicznej jest katolicyzm.
  Powszechne jest katolicka symbolika poza miejscami kultu i prywatnymi domami członków tego wyznania.
  I tak się składa, że akurat ta ideologia ma bardzo wyraźny stosunek do seksu. W zasadzie można powiedzieć, że główni doktrynerzy tej ideologi sprawę seksu traktują nadrzędnie w stosunku do każdej innej kwestii.
  Mniej uwagi poświęcają naukom swojego guru.
  I wcale mnie to nie dziwi. Gdyby wziąć na poważnie nauki Jezusa, wszyscy jego gorliwi wyznawcy musieliby przynajmniej:
  - porzucić swoje rodziny, by podążać za Jezusem,
  - sprawy pochówku bliskich pozostawić innym ludziom,
  -obcinać sobie ręce, które nagrzeszyły,
  - wydłubywać sobie oczy które pożądliwie popatrzyły na inną niewiastę,
  - wyzbyć się majątku, żeby nie być jak ten wielbłąd i ucho igielne.

  Innymi słowy, mielibyśmy kraj pełen poobdzieranych, bezrękich ślepców, bez rodzin i dzieci na które tak hojnie płaci partia, by zyskać głosy.

 • wujojano

  Oceniono 16 razy 12

  Tuchów brnie dalej. Ciekawe, jak daleko od Europy zabrnie. W którym kierunku, każdy widzi.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 15 razy 11

  Polski kołtun w akcji.

 • realistas

  Oceniono 16 razy 10

  Hitlerowskie metody. Hitler też robił obozy dla homoseksualistów i Żydów. Następni mieli być Polacy. Powinni utracić prawa do środków UE.

 • Barbara Tarnawska

  Oceniono 19 razy 9

  Co tu można powiedzieć. ... Ręce opadają. .. jeżeli radny PIS czuje się osaczany przez LGBT to tylko mu współczuję. Może liczy na to, że ktoś go dostrzeże w Warszawie i go awansuje.

 • indan

  Oceniono 14 razy 8

  Dla mnie gorszycielami są pan Rydzyk i Jędraszewski, Głódź, Kępa, Zalewska, i długo by wymieniać. wyPad2020

 • Musi Cus

  Oceniono 17 razy 7

  Piękno ludzkiej miłości...... górnolotne sformułowanie zwykłej , ludzkiej potrzeby.... Żeby coś używać, trzeba znać się na tym.... A tego pleban nie nauczy...poza tym uświadomić nie potrafią nawet rodzice, nie polandii to wstyd mówić o "tych" rzeczach... Potem 12latki rodzą dzieci. Vide: Bielsko Biała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX