Ojciec nie powinien odpowiadać za uprowadzenie Ibrahima - wynika z dokumentów, które ma prokuratura

Polska prokuratura przeanalizowała trzy orzeczenia belgijskiego sądu związane z pieczą nad 10-letnim Ibrahimem. Z analizy dokumentów wynika, że jego ojciec nie powinien odpowiadać za rodzicielskie uprowadzenie syna, ani za usiłowanie uprowadzenia sprzed roku.

Polska prokuratura przeanalizowała trzy orzeczenia belgijskich sądów dotyczące opieki prawnej nad 10-letnim Ibrahimem. Z dokumentów wynika, że Marokańczyk nie uprowadził syna.

Sytuację wyjaśnia wyrok, który zapadł w październiku 2018 roku. Sąd rodzinny powierzył wówczas władzę rodzicielską obojgu rodzicom, ale Ibrahim miał zostać w Belgii z ojcem.

"Sąd ustalił miejsce pobytu oraz miejsce zameldowania dziecka przy ojcu. Uregulował również kwestię związaną z miejscem pobytu oraz kontaktów z obojgiem rodziców. Z treści wyroku wynika, że matka nie była obecna na posiedzeniu, na którym zapadło orzeczenie" - wyjaśniła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Z analizy dokumentu wynika zatem, że nie można powiedzieć o Marokańczyku jako o sprawcy rodzicielskiego uprowadzenia oraz usiłowania uprowadzenia Ibrahima sprzed niemal roku w Gdyni.

Prokuratura może natomiast zająć się atakiem Marokańczyka na matkę chłopca. Gdy w niedzielę odbierał jej dziecko, miał uderzyć kobietę w głowę.

Śledztwo w całej tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

10-letni Ibrahim został zabrany matce w niedzielę wieczorem z gdyńskiego Obłuża. Rodzina powiadomiła policję krótko po zdarzeniu. W związku z zaginięciem dziecka policja uruchomiła w poniedziałek o godz. 6.45 system Child Alert, który odwołano we wtorek. Stało się to po tym, jak służby belgijskie poinformowały, że życiu i zdrowiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Obecnie Ibrahim pozostaje w Belgii pod opieką ojca.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Uprowadzenie Ibrahima. Ojciec nie powinien za nie odpowiadać
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 1 raz 1

  Gang Olsena nie tylko "wpadł w szał", ale zidiociał już do szczętu. Przecież dopiero parę dni temu kaczystowski funkcjonariusz od Ziobry darł ryja, że Polska nie pzwoli sobie na odbieranie dzieci przez ciapatych, a teraz prokuratorzy od tego samego Ziobry twierdzą, że żadnego porwania nie było? Przez te 3 dni orzeczenia sądów, doskonale już wtedy znane ziobrystom, wcale się nie zmieniły. Skrajne zidiocenie kaczystowskich pachołków ocierające się o schizofrenię. Ale cóż, suweren ich wybrał ponownie, na swój obraz i podobieństwo...

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  To sa dokumenty wydane przez sad szariacki? Moze dziadek wystawil swjemu spasinemu mongolowi. Jeszcze jest prawo polskie i nikt nie ma prawa wtarrgnac do nie swjego kraju i wywiezc sobie ot tak dziecko.

 • lese_majeste

  Oceniono 4 razy 0

  cienka sprawa, ale wygląda, że to matka uprowadziła dziecko z Belgii

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Nie sadze, zeby cos do tepego czerkiego cepia dotarlo, ale warto przytoczyc pierwszy z brzegu przyklad tym razem z Francji wspolczesnej barbarii.

  Francuski sąd orzekł niedawno, że Kobili Traoré nie stanie przed sądem za torturowanie i zamordowanie Sarah Halimi, 66-letniej Żydówki, mówiąc, że Traoré miał „chwilowe zniesienie poczytalności” z powodu palenia marihuany. „Kiedy Kobili Traoré wreszcie poddał się, powiedział „Zabiłem szejtan” (szatana po arabsku). Powiedział, że kiedy torturował swoją ofiarę, recytował wersety Koranu i Koran „nakazał mu zabić Żydówkę”.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Gazeta getciana wprost idealnie wpisuje sie w niewolniczy mental pstpeerelowskiej ciemnej masy. Taki ciemny pelny autoagresj lud latwo poprowadzic do krematoriow i wytlumaczyc im koniecznosc dziejowa zaglady ich swiata. Ta ludzka nedza to kupi i jeszcze zaplaci 5,4 pln zeby upewnic o slusznosci kierunku komitetu centralnego z centrala w Brukseli.

 • litecode

  Oceniono 3 razy -1

  Miał uderzyć.
  Yhm. Pewnie "poszkodowana" zeznała. Ta sama, która "twierdziła", że ojciec ma odebrane prawa rodzicielskie.
  Wiarygodna w xuj.

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy -1

  Wszystko prawda, ale nie dawali samochodów, tylko kradli rowery.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 5 razy -1

  Innymi słowy, wszystko po polsku. Najpierw działaj, potem myśl.
  A przysłowiowe "przepraszamy", to gdzie?
  Co za wiocha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX