Lublin. Młodzi aktywiści zapraszają na protest przed siedzibą PiS. "Przeciw arogancji władzy"

Członkowie młodzieżówek partii opozycyjnych z Lublina planują protest przed siedzibą PiS. Zapraszają wszystkich chętnych.
Zobacz wideo

- Boję się, że władza może chcieć nas wyprowadzić z Unii Europejskiej. A my jesteśmy tym pokoleniem, które nie pamięta czasów sprzed Unii Europejskiej, gdy trzeba było stać na granicy. Nie chcę, abyśmy obudzili się w Polsce, w której do tej pory nie żyliśmy – mówi Filip Jastrzębski, uczeń XXX LO w Lublinie, miejski aktywista, działacz Młodych Demokratów (młodzieżówka PO), współorganizator protestu.

W organizację akcji zaangażował się też Jakub Karpiński, uczeń III LO w Lublinie, członek Młodzieżowej Rady Miasta, działacz Federacji Młodych Socjaldemokratów. – Podjęliśmy się organizacji tego wydarzenia, ogłaszamy to na Facebooku, żeby nasi znajomi i znajome widzieli, kto to organizuje, kogo mogą zapytać o szczegóły i do kogo – na proteście – aktywnie dołączyć. Zapraszamy młodzież, ale też wszystkich innych mieszkańców Lublina – mówi Kuba.

- Chodzi o to, by pokazać, że nie podoba nam się to, co dzieje się w sejmie, w jaki sposób Polacy są traktowani przez rządzących. Gest posłanki Cichockiej, który odbił się tak szerokim echem tak naprawdę nie był przecież pierwszym gestem pogardy wobec nas, obywateli – mówi Filip Jastrzębski. Protest młodych, do udziału w którym zapraszają też inne pokolenia, odbędzie się w piątek o godz. 17 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, przy ul. Królewskiej.

- Boli mnie, że dziś w Polsce przesuwa się pewne granice. Myśleliśmy, że już nigdy nie wróci polityka przemocy, polityka arogancji, a dziś widzimy, że ona ma się dobrze i narasta. Do głosu dochodzą też środowiska skrajnie prawicowe – mówi Jakub Karpiński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Lublin. Młodzi aktywiści zapraszają na protest przed siedzibą PiS. "Przeciw arogancji władzy"
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 6 razy 2

  Radośc moja jest bezgraniczna a nadzieja wielka. Młodzi ludzie wreszcie się obudzili. Jest to pierwsze od połowy lat 70-tych pokolenie młodych ludzi, które mówi głośno DOŚC. I tak jak kiedyś wszystko zaczynało się na Wybrzezu, tak teraz ma szansę zacząc się w strefie wpływów i działalności KUL-klux-klanu, w najbardziej zdewociałym
  regionie kraju. Ci młodzi ludzie doskonale rozumieją, ze zabierana jest im wolnośc, ograniczane są ich prawa obywatelskie i osobiste. Ze zmuszani są do zycia w zatrutym środowisku, ze jakaś przybłęda w Sejmie pokazuje im fucka i nazywa błaznami. Ze kandydatem na prezydenta jest kłamca składający im obietnice bez pokrycia, a krajem rządzi stary, samotny, zacofany dziad, z wiernym kotem i szklaną kulą.

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 2

  Posłanka Lichocka czy posłanka Cichocka? Nazwisko pomylił chłopczyk czy dziennikarz?
  Brawo dzieciaki, nie pozwalajcie już teraz niszczyć waszej przyszłości. Przed wami i tak już wiele do sprzątania i naprawiania.

 • muzoman

  Oceniono 4 razy 0

  Młodzi niech się organizują, walczą o swoją przyszłość, wtedy kraj posunie się do przodu.

 • szpung

  Oceniono 7 razy -3

  Lubelskie mlode pokomony przypominam, gest poslanki 'Cichockiej' byl wyrazem pogardy wobec was partii ktra dtychczas nie oddala nam 250 mld z VAT i jak widac w ogole nie zamierza oddac kasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX