Ferie zimowe 2021. Sprawdź terminy dla twojego regionu

Wiadomo już, kiedy odbędą się ferie zimowie w roku 2021. Ministerstwo Edukacji Narodowej podały daty dla poszczególnych województw.
Zobacz wideo

W roku szkolnym 2020/2021 dwutygodniowa przerwa w nauce z powodu ferii zimowych, zależnie od województwa, odbędzie się w jednym z czterech terminów między 18 stycznia a 28 lutego. MEN podało w poniedziałek terminy ferii w kolejnym roku szkolnym.

Ferie zimowe 2021. Kto pierwszy rozpocznie?

Pierwsi - od 16 do 31 stycznia - odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Od 23 stycznia do 7 lutego na ferie zimowe udadzą się uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 30 stycznia do 14 lutego - odpoczną od szkoły uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ostatni - od 13 do 28 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Ferie zimowe. Kto ustala terminy?

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Z tej reguły są wyłączone tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Ferie zimowe w roku 2020 trwały od 13 stycznia do 23 lutego. Jako pierwsi na odpoczynek udali się uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Najdłużej na ferie zimowe czekali uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, a także wielkopolskiego.

>> Czytaj więcej: Ferie 2020. Sprawdź, kiedy ferie zimowe wypadają w twoim regionie

TOK FM PREMIUM