"Rz": Polska jest gotowa na koronawirusa tylko na papierze

W polskich szpitalach brak masek, lekarze boją się epidemii, lecz rząd zapewnia, że kontroluje sytuację - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".
Zobacz wideo

"Rzeczpospolita" przypomina, że zgodnie z deklaracjami polskich władz, są one przygotowane na koronawirusa. Cytuje też wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego z poniedziałkowej konferencji prasowej. "Omówiliśmy szczegółowo zagadnienia dotyczące tego, co robić, by ograniczać ewentualne rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mamy gotowe laboratoria" - mówił wówczas szef rządu. 

Innego zdania są - według dziennika - lekarze. "Przygotowani jesteśmy tylko na papierze. Sprawdzianem będzie pojawienie się pierwszych zachorowań, których spodziewam się już wkrótce" - mówi gazecie dr Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie. "Pacjenci, którzy wrócili z Chin lub mieli kontakt z osobą po takiej podróży, są odsyłani z kwitkiem zarówno przez lekarzy pierwszego kontaktu, jak i przez szpitale" - czytamy.

"Rzeczpospolita" przypomina też przypadek Polki, która po powrocie z Włoch, z Mediolanu, została odesłana do domu przez szpital zakaźny. O sprawie - dodaje - informował w internecie dr Jakub Kosikowski, który sprawę zgłosił do sanepidu.

O podobnych sytuacjach - według gazety - alarmują czytelnicy "Rzeczpospolitej". "Organizatorzy nie odwołują wydarzeń, na które zaproszono zawodników z całego świata. Przykład to impreza e-sportowa Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach" - pisze "Rz".

Według dziennika lekarze czują się zagrożeni wirusem. "Masek przeciwwirusowych nie można dostać od miesiąca. Nawet gdybyśmy chcieli kupić je za własne pieniądze" - mówi "Rz" anestezjolożka z dużego szpitala na Mazowszu. Na brak podstawowych zabezpieczeń skarżą się także - według gazety - medycy z Lubelszczyzny czy Łódzkiego. 

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (38)
Koronawirus. "Rz": Polska jest gotowa na wirusa tylko na papierze
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 6

  ten niegolony powierzył cały naród panience najswiętszej i teraz ten szpicbródka katolski dewot bigot czeka na cud z różancem w ręku .

 • tempa-dzida2

  Oceniono 8 razy 4

  JEST ŹLE. DO "ZAKAŻONYCH" DZIKÓW STRZELAJĄ.
  Do nie zakażonych ... też.
  RECEPTA NA CHOROBĘ !!!!!!!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Koronawirus poniewaz pozostaje globalista koronka do Bozego milosierdzia.

 • mjuhbun

  Oceniono 2 razy 2

  gdyby rządziło PO/PSL to byli byśmy już dawno gotowi na wszystko

 • dobroslawa4

  Oceniono 2 razy 2

  Na dziś lektura obowiązkowa na temat grypy z przed 100 lat. Tak zwanej Hiszpanki. Ciekawa lektura

 • tempa-dzida2

  Oceniono 6 razy 2

  Myjmy ręce mydłem !!!! Długo myjmy !!!! Często myjmy !!!!!!
  A POTEM ŁAPĘ DO "WODY ŚWIĘCONEJ" I GRABA NA "ZNAK POKOJU" ...
  WIRUSY W POLSCE MAJĄ SIĘ ŚWIĘTNIE ...

 • getz54

  Oceniono 10 razy 2

  Polska jest gotowa na koronawirusa tylko na papierze. Oczywiście ze tak. Tak samo jak na ASF czy ptasią grypę.
  Polska jak juz wspominałem, zarazona jest śmiertelnym wirusem ,,ZSRR,, Potworną bylejakością, brakiem racjonalnego myślenia, intelektualnym lenistwem. Pieniądze w tym kraju nie są wydawane na leczenie chorób, profilaktykę, zdrowie obywateli, tylko na zabezpieczenie sobie władzy przez aktualnie rządzących. Setki milionów złotych wydaje się na Macierewiczowskie ZOMO, tzw. Weekendowe Wojska Obrony Terytorialnej. Oni mają strzec terytorium obsikanego przez bolszewików i nie dopuścic do obalenia władzy siłą. Dziesiątki milionów złotych idą na rózne ,,Pegasusy,, potrzebne do śledzenia obywateli, na słuzby specjalne, pilnujące wyłącznie bezpieczeństwa i pomyślności tej władzy. Suweren ma tylko raz na 4 lub 5 lat zagłosowac na nich i do budy. Ządzą nami wybitni dyletanci, dla nich koronowirus, AH1N1, ebola, ASF, to jakieś SF. Wzrost cen zywności spowodował reakcję ministra rolnictwa wybitnego intelektualisty z piętnem debilizmu na gębie. Jedzcie BOBRY. Następnie wzbogaci nasze menu
  o jeze, bociany i wiewiórki, bo duzo tego, a dziki kazał wybic. Minister zdrowia jest kardiologiem, tak samo zna się na zarządzaniu słuzbą zdrowia jak prawnik Duda na przestrzeganiu prawa. Macierewicz jest histerykiem po historii,
  ekspertem od wybuchów termobarycznych, Rzecznik Praw Dziecka jest zwolennikiem katowania dzieci, bo są takie bezbronne.... Pomysły na rządzenie płyną do bolszewików z kościoła katolickiego, od egzorcystów, pedofilii.
  Komisje sejmowe zapchane są nawiedzonymi zwolennikami Ordo Iuris. Ale jak centralna postac tej władzy, Jarosław Kaczyński, odmawia wykonania wyroku sądu, nakazującego mu poddac się badaniom psychiatrycznym
  na oddziale zamkniętym szpitala, to skoro ,,On,, moze obejśc się bez pomocy lekarza, lekarstw, to inni Polacy, małe dzieci chore na raka, tez mogą się obejśc bez tego. I oto chodziło Lichockiej, pokazała to w Sejmie. Pieprzcie się i nie pokazujcie swoich łysych głów bez brwi i rzęs .... błazny. ( powtórzyła to dwukrotnie) Jak Dudek wygra te wybory, nastanie okres smuty, jakiej jeszcze w tym kraju nie było.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 8 razy 2

  Przed wybuchem II Wojny Światowej też prężyliśmy muskuły. Mieliśmy nie oddać guzika od płaszcza. A potem ratuj się kto może i pospolite ruszenie, które i tak nie pomogło. Naczelni krzykacze pierwsi spieprzyli za granicę. Oby nie było tak znowu. Oby nie została tylko rozpacz po utracie bliskich !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX