Solidarność z Pomorza Zachodniego zawiesza współpracę z PiS. Domaga się pilnego spotkania z Kaczyńskim

Zarząd regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego poinformował we wtorek o zawieszeniu kontaktów i współpracy z Prawem i Sprawiedliwością w województwie zachodniopomorskim. Związkowcy wnoszą o pilne spotkanie z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim.
Zobacz wideo

O decyzji dotyczącej wstrzymania współpracy Solidarność poinformowała w przyjętym we wtorek stanowisku, podpisanym przez Mieczysława Jurka, przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego.

W dokumencie tym czytamy, że "w trosce o dalszą dobrą współpracę i w związku z nabrzmiałymi problemami grożącymi wybuchem konfliktów społecznych" związkowcy domagają się spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, w obecności Piotra Dudy - przewodniczącego Komisji Krajowej.

Celem spotkania miałoby być omówienie sytuacji i zasad współpracy między PiS a Solidarnością w województwie zachodniopomorskim.

Do czasu tego spotkania, zarząd ogłasza, że "zawiesza kontakty i współpracę" z partią w województwie.

Jak informuje "Głos Szczeciński", w tle sporu między związkowcami oraz Prawem i Sprawiedliwością jest odwołanie dyrektora zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie Dariusza Ruczyńskiego. Według związkowców dyrektor miał być zmuszony przez przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia do złożenia rezygnacji. W środę planują protesty przed siedzibą NFZ w Szczecinie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Solidarność z Pomorza Zachodniego zawiesza współpracę z PiS. Domaga się pilnego spotkania z Kaczyńskim
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 6

  "Apolityczny" związek zawodowy zauważył, że z taką polityką nie zawsze dobrze się wychodzi? Jedni warci drugich, chodzi tylko o obsadzanie stołków swoimi i dzielenie kasy.

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 3

  Szczam na te bojówki partyjne....

 • Ewa Tönnäng

  Oceniono 5 razy 3

  Jag chcialabym poprosic kogos o wyjasnienie, dlaczego representant Zwiazkow Zawodowych nie spolka sie z przedstawicielem rzadu, tylko ze zwyklym poslem, nawet, jezeli ten nazywa sie Kaczynski?

 • modulo

  Oceniono 3 razy 3

  I kij w oko jednym i drugim. Okret tonie to szczury wieja

 • jurek58w

  Oceniono 4 razy 2

  To jeszcze jest coś takiego jak związek zawodowy Solidarność?
  Kpina w biały dzień - to jest "młodzieżówka" PiS-u.

 • robertes777

  Oceniono 3 razy -1

  pani Kidawa jest naprawdę polityczką gabinetową: gabinety stomatologiczne , kosmetyczne, fryzjerskie itp. itd. Czekamy na nowe , duże usta...? Tatuaże niekonieczne w ty wieku.
  POsłuchajcie jak było w latach rządów Pana Millera i Kwaśniewskiego. na Y-tube: "Roman Kluska - poruszające świadectwo" Tamten świat prawniczy nadal zasiaduje i wyrokuje i nadal nie chcecie zmian w POlskim sądownictwie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX